Zondag 23 september 2012. Wedstrijd in klasse 4E. Nummers 1 en 2 tegen elkaar op het complex van de Zwarte Pijl, koel voetbalweer, goede opkomst van supporters, het tweede van Zwarte Pijl wat eerder de dag zijn wedstrijd had gewonnen. De ideale omstandigheden voor een spannend duel voor de eerste plaats in de competitie.
De wedstrijd begon 10 minuten later door een vertraagde warming up van Overmaas. Zwarte Pijl met de aftrap. In de eerste 2 minuten wordt er via de linker kant geprobeerd op te bouwen. Maar door overtredingen komt Zwarte Pijl niet toe aan opbouwen. 3 vrije trappen voor Zwarte Pijl in de eerste 2 minuten.
In de 4de minuut heeft Overmaas de bal achterin. De verdediging speelt in op de ingezakte nummer 10. De lange, sterke spits draait knap, ter hoogte van de middenlijn, weg van de in zijn rug opstomende centrale verdediger. De spits zet aan voor een sprint, is niet bij te houden, en trekt de andere centrale man achterin naar hem toe. De aanvaller gaat niet voor eigen succes en geeft de bal rond het strafschop gebied af op links, op de vrij staande diepe man. De spits schiet op goal waar de keeper er niet meer bij kan, goal. 0-1 4de minuut.
De wedstrijd gaat op en neer. Zwarte Pijl lijkt ingesteld op aanvallen, Overmaas op verdedigen. Het resulteert in een spelbeeld waarbij Zwarte Pijl vooral wil maar onder hun niveau voetbalt en Overmaas geen initiatieven neemt behalve wanneer de balvaste aanvallers de bal hebben. In de 15e minuut vindt er een duel plaats op het middenveld. Een block tackle keurig op de bal, maar de speler van Overmaas grijpt naar zijn knie en geeft aan niet meer te kunnen voetballen. Gedwongen wissel Overmaas.
In de minuten na de blessure verandert het spelbeeld niet. Zwarte Pijl is te gehaast, geeft slechte passes, nemen de bal verkeerd aan en voetballen niet als een team. Overmaas verdedigt als leeuwen en laten geen pass tot de tegenstander zijn diepe spits toe. Zwarte Pijl komt op, maar verspillen hun krachten in aanvallen die nergens te leiden. Er valt een corner, vrije trap op het middenveld, een buitenspeler gaat het duel aan met de back, maar niets maakt deze wedstrijd spannend.
In de 32ste minuut is er een opleving wanneer de keeper van Overmaas zijn uitbal wordt onderschept door het middenveld van Zwarte Pijl. Steekpass op de centrum spits, deze haalt uit. Maar een sliding van de verdediging laat de bal over gaan.
Zwarte Pijl komt tot 3 eindpasses rond de 35ste minuut. De aanvallen gaan over de andere zijde en de ruimtes worden goed gebruikt. Maar ook deze initiatieven leiden niet tot kansen. Alles bij elkaar maakt het een vermoeiende wedstrijd om naar te kijken. Zwarte Pijl krijgt de mogelijkheid om te voetballen, maar door persoonlijke fouten en onnauwkeurigheid overheerst een teleurstellende sfeer.
Bij een overtreding van Overmaas op de buitenspeler van Zwarte Pijl ontstaat een woordenwisseling. Het publiek reageert ook en het lijkt of het negatieve spel ook het gedrag lijkt te beïnvloeden. De scheidsrechter spreekt met verschillende spelers en lost professioneel het verhitte moment op. De verder sportieve wedstrijd wordt vervolgd.
In de 40ste minuut een verre uitrap van de keeper van Zwarte Pijl. Een schot uit de tweede lijn volgt maar gaat over.
42ste minuut. Overmaas sleept een corner uit een aanval. De bal wordt weg gebokst door de keeper, maar recht in de voeten van een Overmaas speler. De speler haalt uit, in de kluts verdwijnt de bal naast het goal en achter de lijn. Overmaas dicht bij een 2de goal.
Een doelpoging van Zwarte Pijl in de aanval hierop. Een bal over rechts wordt voorgezet op de tweede paal. De aanvallende middenvelder van Zwarte Pijl springt hoog in de lucht maar kan de bal niet met veel controle koppen, over.
Laatste minuut 1ste helft. Zwarte Pijl in de aanval over links, bal wordt voorgegeven, op de rechter kant wordt de bal weer in het centrum gespeeld. De centrum spits neemt de bal op de borst aan met de goal in zijn rug. De bal wordt uit de lucht met een halve omhaal achter de keeper geschoten. 1-1 in de 45ste minuut.
In de laatste aanval van de eerste helft vindt er nog een vervelend duel plaats in het strafschopgebied van Zwarte Pijl. De spits gaat met zijn hoofd naar een bal, de verdediging van Zwarte Pijl schopt naar de bal. De bal wordt gespeeld maar de spits van Overmaas wordt boven op zijn hoofd geraakt. Geen opzet in het spel, maar de speler moet met een fikse hoofdwond de wedstrijd verlaten. 2de gedwongen wissel Overmaas.
2de helft. Overmaas geeft druk in de eerste 10 minuten. Voetbalt komen ze tot een corner. Echter geen gevaar. Een counter aanval van Zwarte Pijl wordt eruit gehaald. Geel voor Overmaas.
In de 57ste minuut, een kans voor Zwarte Pijl. Een diepe bal over links richting de cornervlag, de aanvaller zet 2 man op het verkeerde been en geeft voor op een inkomende man rand 16. De middenvelder schiet, de keeper houdt Overmaas in de wedstrijd door de bal naar de zijkant toe weg te tikken.
2 Minuten na de kans is er geel Overmaas voor iets te assertieve aanmerkingen op de scheidsrechter.
Rond de 60ste minuut lijkt de wedstrijd in het voordeel van Zwarte Pijl te komen. Het positie spel lukt en de spits kan terugleggen op de middenvelder. Schot gaat net over.
Overmaas met een counter aanval over links in de 65ste minuut. Een voorzet op de 2de paal wordt ingekopt maar gepakt door de keeper.
67ste minuut, Overmaas krijgt op de rand van de 16 een vrije trap door een ongelukkige val waarbij de speler van Overmaas werd meegenomen. Een goal van Overmaas zou tegen de verhoudingen in zijn. De bal wordt hoog overgeschoten.
Zwarte Pijl speelt bij fases aantrekkelijk voetbal, maar de nauwkeurigheid is ver te zoeken in het overgrote deel van de wedstrijd. Aanmerkingen van de zijkant en van verschillende spelers op de leiding, laten de scheidsrechter tussen de 70ste en 80ste minuut de coach en spelers van Overmaas voor een laatste keer waarschuwen.
Naarmate de wedstrijd vordert wordt het niveau niet beter. De wedstrijd is sportief maar het gebrek aan lijn in het spel van beide elftallen laat de bal vaak tussen mensen invallen, hierdoor zijn er veel duels en is de wedstrijd onnodig fysiek.
5 minuten voor het einde wisselt Overmaas. Zwarte Pijl speelt te snel door en scoort. Vanzelfsprekend werd de goal afgekeurd.
In de laatste minuten van de wedstrijd houdt de keeper van Overmaas zijn ploeg in de strijd met een werkelijk fantastische redding. Hij tikt een bal, met een uiterste krachtsinspanning uit de kruising weg. Een prachtig schot wordt even prachtig uit de kruising getikt, hoogtepunt in de wedstrijd.
1 minuut voor tijd is Overmaas nog gevaarlijk met een 1 op 1 situatie voorin. De snelle aanvaller kan niet van de bal gespeeld worden en een sliding op de achterlijn voorkomt een voorzet.
De laatste minuten verstrijken met ballen die ver worden uitgeschoten door de verdediging van Overmaas. Door protesten op de scheidsrechter, betreft tijdrekken, ontvangt een speler van Zwarte Pijl nog een gele kaart.
De topper in de klasse 4e die nooit een topper is geweest. Overmaas heeft goed verdedigd en is verschillende malen gevaarlijk geweest. Zwarte Pijl heeft de wedstrijd niet naar zich toe kunnen trekken door onnauwkeurigheid en gebrek aan concentratie voor hun eigen spel. 2 Verliespunten voor Zwarte Pijl.
Na de wedstrijd blijkt dat de met de hoofdwond uitgevallen spits 4 hechtingen heeft moeten laten plaatsen in het ziekenhuis. Het knie probleem lijkt me te vallen.
Video: Michel Feenstra
{loadposition ads}