Zaterdag 8 september ging ook de kop er af voor het danig gerenoveerde HVV Bernisse uit Heenvliet in de uitwedstrijd tegen SDV. Na de degradatie uit de 3e klasse moest trainer Peter Hoek met zijn assistenten een vrijwel compleet nieuw elftal opbouwen. Alleen good-old routinier Mark Althusius was overgebleven (zie ook column Jan Schoonen) en aan hem ook de taak om zijn team op sleeptouw te nemen. Met één 17-jarige en vijf 18-jarigen en een gemiddelde leeftijd van 19,82 jaar (!!) traden de groenwitten aan voor hun vuurdoop in de 4e klasse E. Ook de meegereisde supporters wisten niet wat te verwachten deze middag. Bernisse begon nerveus aan de wedstrijd die onder een stralende zon werd gespeeld. Hadden de jongens een avond ervoor teveel naar de wedstrijd gekeken, waar Louis van Gaal feitelijk hetzelfde traject moest volgen? SDV kreeg al een tweetal grote kansen, maar wist deze niet te verzilveren.
Gaandeweg de 1e helft kroop Bernisse steeds meer uit zijn schulp. Rechtsback Frank Noordzij, ook nerveus begonnen, kwam een paar keer sterk opzetten aan de rechterkant en zorgde voor het nodige gevaar. Voetbaltechnisch combineerde het jonge team diverse keren sterk en liet zien wel degelijk te kunnen voetballen. Voorin een zware taak voor dreumes Matthew van der Meijden en de bonkige, maar vaardige Niels Molendijk die hun tegenstanders handenvol werk bezorgden. Halverwege de eerste helft bij Bernisse ineens een uitbraak over rechts, de diepe bal werd onvoldoende weggewerkt door de defensie van SDV en de kleine van der Meijden was er als de kippen bij om de eerste treffer van het seizoen in competitieverband aan te tekenen: 0-1. Bernisse kreeg vleugels. De as Michael van der Velde, Tim de Groot, Jean-Paul Kers en Mark Althusius kreeg steeds meer vat op de tegenstander. De linkerkant met linksachter Randy Schriek en linksmidden Jordy van den Berg hadden het echter zwaar.
Vooral de lange en snelle rechterspits van SDV zorgde voor het meeste gevaar. Rechtshalf Robert Bout, technisch sterk, deed ook de nodige arbeid. Maar vooral keeper Mitchell Dekker onderscheidde zich in de goal door voor de nodige rust en een aantal geweldige reddingen te zorgen. Tegen de rust raakte Randy Schriek geblesseerd aan zijn enkel en werd vervangen door Mark van den Berg. Geen verzwakking, want door zijn snelheid was hij in staat om de gevaarlijke rechterspits in bedwang te houden. SDV kreeg toch kansen, maar had het vizier niet op scherp staan.
Na de rust kwam Bernisse sterk uit de startblokken en kreeg zowaar een aantal kansen. Na 10 minuten een corner die slecht werd weggewerkt door SDV en spits Niels Molendijk knalde van dichtbij de 0-2 binnen. Een verrassing hing in de lucht. Daar dacht SDV toch anders over. Bernisse raakte vermoeid. Jordy van den Berg ging eraf en werd op links vervangen door Gerwin Aldus. De druk werd meer en meer opgevoerd door SDV en de vermoeide jonkies van Bernisse gingen fouten maken. Al snel viel de 1-2 en wie anders dan de rechterspits van SDV tekende deze aan. En feitelijk was het wachten op de gelijkmaker en die viel ook een kwartier voor tijd: 2-2. Bernisse wankelde en de aanwezige toeschouwers zaten feitelijk te wachten op de genadeklap. Niels Molendijk liet op dat moment zien waarom hij van grote waarde kan zijn voor het team. Gaat het tegenzitten of wordt hij niet begrepen, dan gaat hij mopperen op medespelers en op de scheidsrechter.
Volkomen onnodig en onterecht. En hij heeft het ook niet nodig, want 10 minuten voor tijd, op het moment dat Bernisse met de rug tegen de muur stond, kopte hij een diep gespeelde bal voorbij de tegenstander, week uit naar rechts en knalde de bal uit een onmogelijke hoek voorbij de keeper via de paal in het doel: 2-3!! Een prachtig doelpunt en de beloning voor een geweldige teamprestatie. SDV drong nog aan, Raynor Slump verving nog de laatste minuten Jean-Paul Kers en hielp mee de slot op de deur te houden. En zo gingen de 3 punten mee naar Heenvliet. Een prachtige overwinning voor de brigade van Peter Hoek en een morele opsteker van jewelste. Als de jongens dezelfde inzet tonen in de rest van de competitie, dan kan het wel eens een mooi seizoen worden. In ieder geval verdient dit team nog meer toeschouwers in de thuiswedstrijd van volgende week tegen Real Parbo.
{loadposition ads}