ASWH is na drie wedstrijden gedeeld koploper in de hoofdklasse B. Dat zegt zo vroeg in het seizoen wellicht nog niet veel, maar uiteraard zal het team van trainer Ron Timmers er alles aan doen om die status zaterdag te behouden. Dit moet dan gebeuren in een thuiswedstrijd tegen het Zeeuwse Kloetinge. Deze in 1931 opgerichte vereniging is ook zeer behoorlijk aan het seizoen begonnen en is van oudsher een stugge tegenstander. ASWH zal de punten dus niet cadeau krijgen!
Vorig seizoen
Kloetinge pendelde in de historie eigenlijk altijd wel heen en weer tussen de hoofdklasse en eerste klasse. Sinds de laatste promotie in 2010 is de ploeg weer een vaste waarde in de hoofdklasse. Al twee seizoenen op rij handhaafden de Zeeuwen zich. Vorig seizoen ging dat iets hectischer dan in het doorgaans zo rustige Kloetinge het geval was, omdat er kort na de winterstop een trainerswissel werd doorgevoerd. Dit bleek een goede zet, want de ervaren oefenmeester Diederik Hiensch bracht de ploeg ogenschijnlijk simpel in veilige haven. Sterker nog, Kloetinge deed lang behoorlijk mee om de derde periode. Uiteindelijk eindigde Kloetinge als achtste met 31 punten. Bijna de helft daarvan, namelijk dertien, werd in de derde periode verzameld.
Dit seizoen
Dit seizoen wil Kloetinge het ongetwijfeld weer iets beter doen. Daar lijkt ook alle aanleiding toe. De selectie bleef immers grotendeels bijeen. De competitiestart is wat dat betreft hoopgevend. Net als ASWH is Kloetinge na drie duels nog ongeslagen. De Zeeuwen begonnen het seizoen met een klinkende thuisoverwinning op Heinenoord. Het werd 3-0. Daarop volgde een knap gelijkspel bij titelkandidaat XerxesDZB.
De Rotterdammers wisten pas ver in blessuretijd de 1-1 te produceren, zodat Kloetinge zelfs teleurgesteld het veld afstapte. Afgelopen zaterdag bleef het thuis tegen Ste.Do.Co. 0-0. Daardoor staat Kloetinge met vijf punten uit drie duels nu gedeeld vierde. Het heeft op dit moment, op ASWH na, ook nog eens de minst gepasseerde defensie met slechts één tegengoal.
Mutaties
Het is bij Kloetinge eigenlijk altijd vrij rustig rond de overschrijvingstermijn. Het aantal mutaties is ook dit seizoen klein. Slechts drie spelers besloten om uiteenlopende redenen bij Kloetinge te vertrekken. Aanvaller Josimar Pattinama speelt nu met GOES in de zondaghoofdklasse, reservedoelman Edgar Verhage vertrok naar Apollo ’69 en tot slot verliet ook Jerfy Booy de club. Hij speelt nu voor Zeelandia Middelburg.
Selectie
Hiensch heeft een keuzekorps van ruim twintig spelers tot zijn beschikking. De ervaren Jaco van der Schee is ook dit seizoen weer de man tussen de palen. Als stand-ins fungeren de van RCS afkomstige Lorenzo van Trijp en Niels van der Linde. In de defensie is Jaap Esser al jaren een vaste waarde. Ook Michel Maaskant is al weer voor het derde seizoen actief bij Kloetinge. Hij vormt meestal een duo met Arjan van der Smissen. Bjorn Quartel is de vaste rechtsback, aan de andere kant kan Maarten van Rosevelt spelen. Andere opties in de achterhoede zijn Sam Biesterbosch en Sjors Lankhaar. Timo Jansen is zowel achterin als op het middenveld inzetbaar.
Een andere optie is Roy Mulder. Corné Schilperoort, die vorig seizoen door een ernstige hoofdblessure lang uit de roulatie was, is weer helemaal terug op het middenveld. Als offensieve middenvelder is ex-prof John Schot normaal gesproken ook een basisspeler, maar de voormalig speler van RBC Roosendaal kampt met een blessure. Ook de behendige Sofyan Azzagari speelt het liefst in een aanvallende rol vanaf het middenveld. Dit geldt ook voor Mats Willemse. Voorin is nieuwkomer Tom Blomaard tot nu toe de blikvanger. De pas twintigjarige aanvaller, afkomstige van Bruse Boys, maakte drie van de vier goals van Kloetinge in deze competitie. Bekende gezichten zijn er in deze linie natuurlijk ook. Zo is Daan Esser al aan zijn tiende seizoen bij de selectie begonnen en heeft Ingmar Quist de afgelopen seizoenen de nodige goals gemaakt. Mark Schuit ontwikkelde zich vorig seizoen ook goed en werd toen clubtopscorer. Verder kan Hiensch nog kiezen voor Rick Mulder, de jonge Aart Veldhof en Bart Deprez en natuurlijk Rogier Veenstra, de oud-prof van clubs als NAC Breda, Haarlem en Excelsior.
Historie
In de recente historie kwam Kloetinge vijf keer naar sportpark Schildman. De balans in die ontmoetingen slaat uit in het voordeel van ASWH. Slechts één keer werd verloren. Dat is al een tijd geleden, namelijk in het seizoen 1999/00, toen ASWH net weer naar de hoofdklasse was gepromoveerd. Het werd toen 1-2. Arjan Human, destijds spelend voor Kloetinge, schonk zijn ploeg met twee treffers de zege, nadat ASWH middels een goal van John Verbaan wel op voorsprong was gekomen. Een seizoen later won ASWH wel, zij het nipt. Een treffer van Izaäk Verhoeven bleek genoeg voor drie punten. De volgende ontmoeting vond plaats in het seizoen 2003/04 en toen wist ASWH niet te winnen van de Zeeuwen. Louis van Kleef opende weliswaar de score, Pieter de Munnik bepaalde de eindstand op 1-1. De afgelopen twee edities won ASWH wel. Twee seizoenen geleden werd het 3-0 op het kunstgrasveld. Henk Roeland scoorde toen een onvervalste hattrick in de eerste helft. Zijn tweede goal maakte hij vanaf de stip. Maarten van Rosevelt van Kloetinge, die de strafschop had veroorzaakt, kreeg toen rood. Vorig seizoen opende ASWH al rap de score tegen Kloetinge. Alexander van Dommelen produceerde een curieuze treffer. Zijn inzet vanaf de zijkant plofte via de paal zo binnen. Kloetinge boog pas laat voor ASWH. De beslissende 2-0 was een strafschop, uiteraard benut door Mels van Driel.
Kloetinge is dus zeker geen ploeg die eenvoudig aan de kant kan worden gezet. Gezien de ambities dit seizoen mag ASWH zaterdag anderzijds natuurlijk voor niets anders dan drie punten gaan. Als het publiek achter de ploeg gaat staan, moet een goed resultaat er zeker in zitten. Laat je dus weer horen vanmiddag! Wie niet aanwezig kan zijn, kan via de Twitterpagina van ASWH de wedstrijd volgen of luistert natuurlijk naar het live-verslag op ATOS RTV.
{loadposition ads}