Na een aantal vruchteloze jaren waar in getracht werd om naar de eerste klasse te promoveren is het PFC nu dan eindelijk gelukt. Nadat vorige week in en tegen Delft met 2-1 werdverloren werd dezelfde tegenstander aan de zegekar gebonden met de duidelijke cijfers van 4-0. Door dit resultaat is PFC voor het eerst in haar 95-jarig bestaan eerste klasser geworden. De al tien jaar aan het roer staande trainer Rob Vuik glimde van oor tot oor: „Geweldig. Na een aantal jaren er dicht er tegenaan gezeten te hebben is het er nu dan van gekomen. Over twee wedstrijden gezien was dit zeker verdiend”.
Op het overvolle sportpark aan de Toldijk was duidelijk, dat in dezesportieve wedstrijd de terechte winnaar de thuisclub was. De doelpunten werden dan ook keurig over twee speelhelften verdeeld. Met een ruststand van 2-0 door de afscheid nemende Chris Lever werd een geruststellende voorsprong genomen. Na de pauze was het de ditmaal op het middenveld acterende Erik Don, die met een vrije trap voor 3-0 zorgde.
De ingevallen en eveneens vetrekkende Stoney van den Berg zorgde op slag van tijd voor de 4-0. Hoewel de uitslag doet vermoeden, dat PFC gemakkelijk de nul hield moet ook gezegd worden, dat de 42-jarige goalie Daniel van de Beek zich ook voortreffelijk onderscheidde. Met een aantal tegenaanvallen behoedde hij zijn team voor nare gevolgen. Van de Beek: „Ja, ik heb lekker gespeeld en ben blij, dat ik mijn steentje hier aan heb kunnen bijdragen”. Vuik: „Vooraf waren wij favoriet, maar ook medefavoriet VOC is uiteindelijk kampioen geworden, maar wij hebben aangetoond om met dat niveau mee te kunnen. Wij gaan lekker feesten en vervolgens gaan wij vooruit kijken naar het nieuwe seizoen, waarin wij ook gaan trachten zo veel mogelijk eigen jongens in te passen”.
PFC-Delft 4-0 (2-0)
26. Chris Lever 1-0, 43. Chris Lever 2-0 (strafschop), 63. Erik Don 3-0, 90. Stoney van den Berg 4-0.
PFC: Van de Beek, Speelman, Wessels, Godschalk, Lugtenburg, Van den Berg, Klaassen (53. S.van den Berg), Fortes Boaventura, Don, Steenbeek, Lever (86. Dandare).
Delft: Van de Knaap, Paradja, Etienne, Blom, Van Pelt (65. Van Driel), Halbe, Mesker, Van Hek (26. Rossel), Notenboom, Steenks, Atay.
Scheidsrechter: S.de Brito Roque.
Bijzonderheden: Geel voor Mesker en Blom van Delft. Bij PFC ontbraken Maarten Kreeft (geblesseerd) en Brian Meyninger (geschorst).
{loadposition ads}