Het is Spijkenisse niet gelukt om het dreigende verlengstuk, nacompetitie genaamd te ontlopen. Omdat er thuis gewonnen moest worden van Leonidas en directe concurrent FC sGravenzande in Katwijk bij de plaatselijke FC Rijnvogels maximaal gelijk mocht spelen, gingen de mannen van Adrie Poldervaart er vanaf het beginsignaal volop in. Dit resulteerde in een simpele 8-2 overwinning op het reeds gedegradeerde Leonidas. Aangezien de FC uit het Westland ook de 3 punten mee naar huis namen zit er niets anders op om via de nacompetitie het eersteklasserschap veilig te stellen.
Spijkenisse liet er vanaf de eerste minuut geen twijfel over bestaan. Men moest en zou de punten binnen houden en dan nog was men afhankelijk van het resultaat in Katwijk. Gezien het wedstrijd verloop van tegenstander Leonidas de afgelopen week tegen Vitesse Delft kon dit wel eens een zware dobber worden. Hoe anders zou deze middag verlopen. Het bleek dat Leonidas incompleet naar Spijkenisse was gekomen en op het wedstrijdformulier stonden ook slechts 2 wisselspelers vermeld. Maar ook bij de thuisploeg moet men nog steeds een aantal vaste waarden missen. Keeper Brian Van Daal van de bezoekers moest in de 9e minuut al gestrekt naar de hoek om een vrije trap van Joey Jongman tot corner te verwerken. Echter 3 minuten later was het wel raak, toen wederom een vrije trap van diezelfde Joey Jongman via de rug van een verdediger tegen touwen vloog, 1-0. De enige speler van Leonidas die in de eerste helft voor enige dreiging zorgde was spits Jefgeni Liesdek, maar dan stond zoals altijd keeper Danny Voets om zijn inzet te pareren. Binnen het kwartier was het goed opkomen van Harvey Wijngaarde, die deze middag op het middenveld speelde, die Djoemian Sarkam de gelegenheid gaf om de score uit te bouwen naar 2-0 en dat dus ook beheerst deed. Hierna liet men bij Spijkenisse de touwtjes wat vieren en speelde het spel zich voornamelijk op het middenveld af, met af en toe een plaagstootje richting doel van met name Jorn Berkelaar, die op dat moment de juiste richting nog misten. Later zou deze speler deze missers royaal goedmaken. Zijn laatst poging om voor het rustsignaal te scoren werd door de keeper met zijn vingertoppen tot corner verwerkt.
De tweede helft was nauwelijks begonnen, of na een miscommunicatie in de defensie kwam de bal plotseling voor de voeten van Jefgeni Liesdek terecht, die deze kans dankbaar verzilverde, hetgeen 2-1 betekende. Hierna kwam de ploeg uit Rotterdam er nauwelijks meer aan te pas en vijf minuten later was het 3-1 nadat Joey Jongman met een steekbal Jorn Berkelaar vrij voor de keeper zette en dat was de eerste die Jorn deze middag zou maken. Binnen 5 minuten was het 4-1 wederom door Jorn Berkelaar, die zijn goed genomen corner direct in de verste hoek zag binnen zeilen. De gasten uit Rotterdam wisten niet waar ze het moesten zoeken, ze werden op dat moment totaal van de mat gespeeld en Spijkenisse miste de ene na de andere kans. Tussendoor maakte Jorn er na een goede combinatie met Joey Jongman er ook nog 5-1 van. De groen witten kregen de mooiste kansen maar er werden er bijna net zoveel gemist als gemaakt, maar men bleef aanvallen en gaf nauwelijks iets weg. Invaller Elvin Medjedovic maakte er 6-1 van na een goed voorbereidende actie van Julien Gret. Hierna was het wederom de beurt aan Jorn Berkelaar die een afgemeten voorzet van de mee opgekomen Michal Frank achter doelman Van Daal in het doel werkte, 7-1. Nog geen twee minuten later was het een herhaling van zetten zoals bij doelpunt 6 met dezelfde spelers en dus maakte Elvin er 8-1 van. In de allerlaatste minuut scoorde aanvoerder Maurice de Wit van Leonidas de 8-2 door een vrije trap direct in de korte hoek binnen te schieten.
Direct hierna floot scheidsrechter Arthur Ebink uit Oud-Beijerland voor het laatst en kan men zich in Spijkenisse op gaan maken voor de eerste wedstrijd van de nacompetitie a.s. zaterdag thuis tegen HVC 10 uit Hoek van Holland, aanvang op Sportpark Jaap Riedijk is 14.30 uur.
Scoreverloop :
Spijkenisse – Leonidas 8-2 (2-0)
12. Joey Jongman (1-0), 16. Djoemian Sarkam (2-0), 46. Jefgeni Liesdek (2-1), 50. Jorn Berkelaar (3-1), 55. Jorn Berkelaar (4-1), 59. Jorn Berkelaar (5-1), 68. Elvin Medjedovic (6-1), 71. Jorn Berkelaar (7-1), 73. Elvin Medjedovic (8-1), 90. Maurice de Wit (8-2).
Spijkenisse speelde in de volgende opstelling:
Danny Voets, Michal Frank, Fabian Koster, Delrencio dos Reis, Pato Freire Ribeiro (65. Elvin Medjedovic), Jerry Heezen, Harvey Wijngaarde (77. Runell Martes), Jorn Berkelaar, Joey Jongman, Marco van Zomeren, Djoemian Sarkam (63. Julien Gret).
Scheidsrechter Arthur Ebink uit Oud-Beijerland had een gemakkelijke middag en hield de kaarten op zak.
Tekst: Rinus Flipse
Hierbij het volledige programma van de nacompetitie :
19 mei:
1. Breukelen – Strijen
2. Spijkenisse – HVC 10
3. Valken 68 – Zuidland
4. Zevenhoven – Rozenburg
26 mei : returns van de wedstrijden 1 t/m 4.
2 juni:
5. winnaar 1 – winnaar 3
6. winnaar 2 – winnaar 4
9 juni : returns van de wedstrijden 5 en 6.
Winnaars van de wedstrijden 5 en 6 spelen het nieuwe seizoen in de 1e klasse.
{loadposition ads}