Na de euforie rond het behaalde kampioenschap en de promotie naar de hoofdklasse liep Smitshoek zaterdag jl. in de confrontatie tegen het laag geklasseerde FC Breukelen tegen een zeperd op. De oranje-zwarten kwamen na ruim een uur spelen door een treffer van Ricardo Merrelaar nog wel op een 1-0 voorsprong. In de slotfase werd de winst uit handen gegeven. De formatie van oefenmeester Willem Leushuis zegevierde met 1-2.
Onder toeziend oog van sportwethouder Stephanie ter Borg ontspon zich in het eerste bedrijf een duel met kansen voor beide doelen. De eerste mogelijkheid was voor Ricardo Merrelaar. Op aangeven van Joren van der Linden mikte hij net over. Aan de andere kant was de beweeglijke Tom Kalkhuis gevaarlijk. Zijn inzet werd gekraakt door doelman Danny van Leusden. Nadat Tom Achterberg tweemaal een afstandsschot op de vuisten van Roland Wiegmans uiteen had zien spatten, waren het de bezoekers die de beste kansen kregen. Een lange bal werd door de Smitshoek-defensie verkeerd ingeschat. De inzet van Jacky Castelijns kon door Donaldo Sanches Silva van de lijn worden getrapt. Net voor rust maakte Joren van der Linden binnen de beruchte lijnen een overtreding op Tom Kalkhuis. De door de onopvallend leidende arbiter Daems toegekende strafschop werd door David van der Veld onbeheerst tegen de onderkant van de lat geknald. Beide teams gingen met een brilstand aan de thee.
Na de pauze bracht Raymond Frehe Erwin Bravenboer en Dennis Bergman binnen de lijnen. John de Ronde en Tom den Boer bleven in de kleedkamer achter. Al snel gaf Frehe routinier Etienne Shew-Atjon opdracht om voor zijn verdediging te gaan spelen. Een ingreep die aanvankelijk succes leek op te leveren. De oranje-zwarten doken een aantal malen gevaarlijk voor het vijandige doel op. Tom Achterberg vond weer doelman Roland Wiegmans op zijn pad en een inzet van Dennis Bergman werd door Stefan Hoogvliet van de doellijn getrapt. Na ruim een uur spelen kwam de thuisclub na een vlotte aanval op 1-0. Gilliomar Leona stuurde op de rechtervleugel Joren van der Linden weg en topscorer Ricardo Merrelaar rondde koel af. Smitshoek was vervolgens defensief niet attent. Toen een tiental minuten later Tom Kalkhuis een afgeslagen bal fraai achter Danny van Leusden krulde (1-1) ging FC Breukelen vol voor de winst. Willem Leushuis had met de snelle Deen van Embricqs, Dave Rijkaard en Maikel Gossens enkele verse krachten ingebracht en het tegen degradatie strijdende FC Breukelen vocht plotsklaps voor haar laatste kans. In de slotminuten grepen de bezoekers de volle winst. Invaller Maikel Goossens gaf het leer het laatste zetje, 1-2. Smitshoek bleef met een spreekwoordelijke kater achter.
Opstelling Smitshoek:
Danny van Leusden, Joren van der Linden, Rick van der Vliet (Etienne Shew-Atjon, Donaldo Sanchez Silva, Tom Achterberg, John de Ronde (46/Erwin Bravenboer),, Gerben Achterberg, Gilliomar Leona, Ricardo Merrelaar (66/Thijs Oomsen), Tom den Boer (46/Dennis Bergman).
Slot competitie
Zaterdag 28 april a.s. komt Smitshoek niet in actie. Op 5 mei wordt de competitie hervat met de uitwedstrijd tegen D.S.O. in Zoetermeer. Zaterdag 12 mei a.s.wordt de competitie afgesloten met de thuiswedstrijd tegen B.V.C.B. De halve finale in de strijd om de RTV Rijnmond cup staat gepland op dinsdag 8 mei. Smitshoek ontvangt dan op eigen terrein hoofdklasser Xerxes DZB.
{loadposition ads}