Voorafgaand aan de wedstrijd waren de belangen voor de bezoekers uit Rozenburg groot. Bij winst lag er namelijk een periodetitel in het verschiet. Voor de thuisclub, zonder de geschorsten Marco Mann en Kelvin van der Giesen, was een overwinning ook noodzakelijk om aansluiting te blijven houden met de top en mogelijk aan het eind van de rit een vervangende periodetitel te pakken. Met deze uitgangspunten begonnen beide ploegen aan de wedstrijd en lieten zien vol voor de overwinning te gaan. Het gevolg was een leuke en spannende wedstrijd met veel doelkansen en regelmatig balverlies van beide kanten.
De eerste 10 minuten waren duidelijk voor NSVV en een snelle openingstreffer was het gevolg. Hierna pakte het fysiek sterkere Rozenburg mede onder invloed van de wind het initiatief langzaam over en kreeg hiervoor op slag van rust de beloning.
Na de theepauze waren de kansen voor de Numansdorpers op één hand te tellen. De gasten uit Rozenburg kregen aan het eind van de wedstrijd voldoende mogelijkheden om de volle winst te pakken. Uiteindelijk moesten beide ploegen zich tevreden stellen met een punt en voor Rozenburg was het nog eens extra zuur door de wedstrijd met één man minder te eindigen.
De wedstrijd was nog maar enkele minuten oud toen NSVV over de linkerkant een aanval opzette. Jurre Toes kreeg de bal ter hoogte van het strafschopgebied aangespeeld en met een droge knal bracht hij NSVV op een 1 – 0 voorsprong. Even later werd Erik van Arendonk vanaf rechts aangespeeld en in kansrijke positie maaide de NSVV-middenvelder over de bal.
Langzamerhand werd Rozenburg gevaarlijker en na bijna een kwartier spelen kwam er een voorzet bij de tweede paal terecht en was het Sander van Arkenbout die namens de bezoekers de bal op de paal kopte. Even later moest Sylvester Winkelhof binnen 10 minuten tot twee maal toe met de voeten een schot van Rozenburg-spits Randy Doest onschadelijk maken.
In de slotminuut van de eerste helft was het Rozenburger Yoeri Bak die in het strafschopgebied in balbezit kwam en de bal langs NSVV-doelman Sylvester Winkelhof schoot. Verdediger Richard van der Veen bracht redding door de bal voor de doellijn weg te halen en over de achterlijn te werken. Uit de corner die volgde, viel de bal tussen alles en iedereen in en was het Rozenburg-spits Randy Doest die de 1 – 1 liet aantekenen door de bal tegen de touwen te schieten.
Na rust zochten beide ploegen de aanval en zowel NSVV als Rozenburg was soms wat slordig in de passing, waardoor een aantal mogelijkheden om de score uit te bouwen, verloren ging. Het was NSVV’er Peter Jan Cazander die na circa 20 minuten op de achterlijn een aantal verdedigers passeerde. Uit een moeilijke hoek haalde hij uit, maar zijn schot ging via de keeper voor het doel langs. Kort hierna was het Rozenburg dat over links uitbrak en de voorzet viel bij de tweede paal. De vrijstaande Sander van Arkenbout haalde vol uit, maar zijn schot miste alle precisie. Met nog zeven minuten te spelen was het Rozenburg dat tot tweemaal toe een corner mocht nemen.
Het was invaller Arjan van Gurp die tot opluchting van alle Numansdorpers, beide keren een treffer wist te voorkomen door de bal voor de doellijn weg te halen.
In blessuretijd mocht Rozenburg nog een vrije trap nemen en na wat duw en trekwerk mocht Rozenburg verdediger Ronald Karsten van de jarige scheidsrechter Duindam uit Nieuw Vennep met rood voortijdig het veld verlaten na een vermeende elleboogstoot. Uiteindelijk was de tijd voor beide ploegen tekort om in de stand nog verandering te brengen.
Opstelling:
NSVV: Sylvester Winkelhof, Richard van der Veen, Dennie van Druningen, Thierry Bekker,Jesse de Klerk, Richard Bras, Erik van Arendonk (74e Denys Spry), Jacco den Haan(46e Arjan van Gurp), Peter Helleman, Peter Jan Cazander, Jurre Toes
Rozenburg: Wilfred Poleij, Jock de Burgo, Ronald Karsten, Elroy van Seventer, Wesley Muijen, Yoeri Bak, Pieter Selhorst (55e Mark Hoks), Jordie de Groot, Randy Doest,Sander Arkenbout, Raoul Neral (65e Michel Bol)
Foto: Cindy Vos
{loadposition ads}