Spijkenisse heeft zaterdag j.l. de o zo belangrijke 3 punten aan de gasten uit Katwijk moeten laten. Na afloop was iedereen van mening, dat dit duel geen winnaar verdiende, maar dat telt niet en zo bleef de ploeg van scheidend trainer Adrie Poldervaart met lege handen achter na een 0-1 nederlaag. De eerste helft kende weinig hoogtepunten, de eerste uitval van de bezoekers na 3 minuten werd door keeper Danny Voets vakkundig opgeraapt.
Voor de rest hadden de beide doelmannen vrij weinig te doen, want het spel speelde zich voornamelijk op het middenveld af. Doordat bij de thuisploeg, welke wederom (of nog steeds) een aantal geblesseerden telde, waaronder het centrale duo achterin, de linies te ver uit elkaar lagen, werd er weinig druk gezet. Hierdoor waren de bezoekers veelal de bovenliggende partij met op het halfuur een doelpunt van Marciano Weidum, welke door scheidsrechter Roel v.d. Werff uit het Brabantse Drunen wegens buitenspel werd afgekeurd (?). Deze leidsman trok gedurende het duel toch al de aandacht door in deze sportieve en mannelijke wedstrijd maar liefst 1 rode en 9 gele kaarten uit te delen (!) Doelrijpe kansen deden zich verder niet voor of het moet de voorzet van Joey Jongman geweest zijn, die echter door iedereen werd gemist, waardoor de rust met een terechte 0-0 stand aanbrak.
Na de rust was het FC Rijnvogels die vanaf het fluitsignaal direct de aanval zochten en er ontstonden enkele goede kansen, maar wederom was het Danny Voets, die in de 51e minuut een doelpoging van Marciano Weidum onschadelijk maakte. Nog geen vijf minuten later was het Marco van Zomeren, die zich in het strafschopgebied over het been van keeper Martijn Zwaan liet vallen, hetgeen door de scheidsrechter als schwalbe werd beoordeeld en dit betekende de tweede gele kaart van de aanvoerder van Spijkenisse binnen een tijdsbestek van 2 minuten en dus moest de thuisploeg met 10 man verder. Binnen 10 minuten een tweede domper voor de thuisploeg, toen Emiel Buntsma uit het niets de 0-1 binnenschoof. Maar zoals wel vaker in het voetbal, was het hierna de ploeg in ondertal situatie, die nu wel het spel naar zich toe trok en de linies gesloten hield. FC Rijnvogels werd achteruit gedrongen en Spijkenisse rook dat een gelijkmaker tot de mogelijkheden hoorde.
De Katwijkers wisten zich geen raad met de man meer situatie en kwamen er niet meer uit. Spijkenisse hield druk op het doel van de ploeg van trainer Marchel den Haan en een goed opgezette aanval via Runell Martes en Onno Doeland werd ternauwernood door de Katwijkse verdediging tot corner verwerkt. Een vrije trap van Joey Jongman van zo’n 25 meter verdween rakelings over de lat, hetgeen ook gebeurde met een kopbal van Djoemian Sarkam.
Trainer Adrie Poldervaart probeerde met een drietal wissels nog de gelijkmaker te forceren. Met kunst- en vliegwerk werden de aanvallen van Spijkenisse door het Katwijkse doel afgeslagen, ondanks een waar bombardement in de slotfase, waarbij het aluminium een aantal keren een sta in de weg was. Hierdoor bleef de stand tot het einde 0-1, waar een puntendeling meer op zijn plaats zou zijn geweest. Helaas, maar het is niet anders. Gezien het totale spelbeeld en dat van de laatste 25 minuten zou een gelijkspel dik verdiend zijn geweest. Volgende week in Delft wederom een 6 punten wedstrijd tegen het plaatselijke Vitesse. Deze wedstrijd op Sportpark Tanthof Zuid begint om 14.30 uur.
Spijkenisse – FC Rijnvogels 0-1 (0-0) 65. Emiel Buntsma (0-1.
{loadposition ads}