Ook de 2e wedstrijd in een serie van drie tegen de koplopers in 2D ging voor Rhoon verloren. Dit keer was het als tweede op de ranglijst genoteerde Strijen de opponent, maar hoewel de uitslag anders doet vermoeden was Rhoon zeker niet kansloos. Het zat mede door het ontbreken van een aantal spelers gewoon niet mee en de cijfers zijn derhalve wat geflatteerd. De meegereisde supporters van Rhoon waren amper bekomen van de eerste schrik (5 € entreegeld) of daar kwam een tweede schrik overheen, 1 – 0 achter in de eerste minuut.
De verder uitstekend leidende arbiter Kluit moest er blijkbaar nog inkomen en gaf een vrije trap aan Strijen. Ook de Rhoonse defensie was er nog niet bij zodat Kevin Theuns ongehinderd mocht inkoppen. Onnodig liep Rhoon dus vanaf het begin achter de feiten aan. Ze pikten het echter goed op en namen de eerste 20 minuten het initiatief over. Met vroeg storen, hard werken en scherp verdedigen lukte het een weg naar voren op te bouwen maar daar werden aanvallers Pascal Leyten en Maurice Heijboer als scorende spitsen en aanspeelpunten node gemist.
Foto: Alex de Groot, www.alexfoto.nl
Na 25 minuten nam Strijen het weer over en verscheen enkele keren gevaarlijk voor het doel van de van een schorsing teruggekomen Remy Brugts. De Rhoonse goalie hield met een aantal reddingen en steun van de aangepaste defensie (Luuk Bijl nog geschorst) de rood-witten in de race. Invaller-rechtsback Freek Zuidgeest moest koppend op de doellijn redding brengen en er werd nog een goal voor (terecht) buitenspel afgekeurd. Na de rust een nog immer fel en geconcentreerd spelend Rhoon dat dicht bij de gelijkmaker was. Uitvallen via Koen van der Ende en Olaf Sap leverden die 20 minuten na rust echter niet het gewenste resultaat en indien nodig greep Strijen hard in. Zo werd de doorgebroken Willem-Jan Warnaar tegen de grond gewerkt en mocht de dader de handen dichtknijpen met slechts geel. De toegekende vrije trap op de rand van de 16 werd door Olaf op de lat geschoten.
En waar iedereen rekende op de gelijkmaker gezien deze fase na rust vielen de doelpunten aan de andere kant. In de 69e moest Remy een schot op doel tot corner stompen en uit die hoekschop mocht de wederom vrijgelaten Theuns de 2 – 0 scoren. Even later gevolgd door een vlotte uitval en combinatie over een paar geel-zwarte schijven die doeltreffend werd afgerond door de ingevallen Gerben de Winter. Met enkele wissels en het inbrengen van verse krachten probeerde trainer Langeveld nog wat te forceren, maar het mocht niet baten, er werd gewoon afrondende stootkracht voorin gemist. Remy pareerde vakkundig nog enkele Strijense uitvallen zodat de schade binnen de perken bleef.
Een verdiende maar ietwat geflatteerde overwinning voor Strijen derhalve waar niets op af viel te dingen. Zaterdag 17 maart speelt Rhoon een thuiswedstrijd tegen CWO, derde op de ranglijst en nummer drie op rij van de koplopers (SHO , Strijen) die we mogen bestrijden. Uiteraard kan de selectie alle steun gebruiken – vanaf 14:30 uur op sportcomplex De Omloop te Rhoo.
{loadposition ads}