Kort voor het einde van de wedstrijd Bolnes – NBSVV viel de uiteindelijke beslissing. Terwijl iedereen zijn aandacht vestigde op de inzet van aanvaller Stefano Schefferlie van NBSVV, die op de lat van Bolnes eindigde, zag scheidsrechter Roos een overtreding op Danny Pelizzon. De leidsman wees vervolgens gedecideerd naar de strafschopstip van Bolnes.
Danny Pelizzon verzilverde de strafschop feilloos en bepaalde daarmee de eindstand op 3-3. Voor de wedstrijd was er voor beide partijen dezelfde uitgaanspositie: verlies zou uitzicht op de top van de ranglijst in de 3e klasse D aanzienlijk verminderen. Gehavend door blessures, schorsingen en vakantiegangers begon men op sportpark Bolnes aan de wedstrijd. Bolnes trok daarbij vanaf de 1e minuut het initiatief naar zich toe. De thuisclub kwam al in de 11e minuut op voorsprong. Een dieptepass belandde bij Nordin Ait Lahcen, die met een fraaie lob de uitkomende Robin Siep passeerde: 1-0. Een kwartier had NBSVV nodig om order op zaken te stellen. In de 22e minuut kwam aanvoerder Jaap Wessels vanuit de achterste linie mee naar voren. Zijn voorzet belandde in de voeten van Stefano Schefferlie.
De verder onzichtbare Schefferlie rondde de kans met een strak schot af: 1-1. Nog geen tien minuten liep NBSVV opnieuw tegen een achterstand aan. Een schot van zo’n 20 meter van Nouri Zaouki van Bolnes werd onderweg door een verdediger van NBSVV getoucheerd. De kroeswijziging was voldoende om doelman Robin Siep voor de tweede maal te passeren: 2-1. Het doelpunt viel in een periode, waarin NBSVV juist bezig was de wedstrijd naar zich toe te trekken. Het duurde tot de 35e minuut tot de gelijkmaker viel. Paul Bestebreur plaatste de bal op spits Danny Pelizzon. Behendig soleerde Pelizzon door de verdediging van Bolnes. Hij omspeelde keeper Ramon Stip en schoot de bal vervolgens in het lege doel: 2-2. Na de rust nam Bolnes opnieuw een voorsprong. Chaid Zaouki scoorde vanuit een buitenspelpositie de 3-2. Het vlagsignaal van grensrechter Hans Molendijk werd door scheidsrechter Roos nadrukkelijk genegeerd. Het leverde de leidsman de nodige kritiek op. In de 60e minuut werd het de arbiter te veel. Hij floot de wedstrijd af en vertrok naar de kleedkamer. Gelukkig kwam Roos na een aantal minuten terug op zijn beslissing en hervatte na 8 minuten de wedstrijd.
In de 80e minuut maakte een nieuweling zijn opwachting bij NBSVV. Sediq Walizada, voormalig jeugdinternational van Afghanistan, verving de moegestreden Steven van Putten. Bij zijn eerste actie soleerde Walizada door de verdediging van Bolnes. De overtreding die volgde vond plaats op het randje van het strafschopgebied van Bolnes. De handsbal in de muur van Bolnes uit de vrije trap van Paul Bestebreur had al aanleiding kunnen zijn voor een strafschop. Een minuut later kwam die er dan toch. De beslissing van scheidsrechter Roos zou uiteindelijk bepalend blijken voor de einduitslag.
NBSVV: Robin Siep, Hansjan van Genderen, Jaap Wessels, Maurice Tenwolde, Patrick Ridderhof, Jeroen v.d. Horst, Paul Bestebreur, Steven van Putten (Sediq Walizada), Niels Jacobs (Johnny Bestebreur), Danny Pelizzon, Stefano Schefferlie.
{loadposition ads}