Huub van Heijningen kwam begin dit seizoen terug van ASWH, waar hij in de voorbereiding afhaakte. Zijn terugkeer bij BVCB leverde gejuich op. Na 16 wedstrijden staat BVCB echter, mede door de punten in mindering. Zijn keuze viel op BVCB, waar hij de gelegenheid krijgt af te studeren. “Ik ben in het laatste jaar van de opleiding de opleiding small business en retail management. Mijn vader en oom hebben een familiebedrijf waar ik nu ook werk en na mijn studie verder wil groeien.”
BVCB is de club waar Van Heijningen zijn enige officiële wedstrijden speelde. “Vanaf mijn vijfde speel ik al voor BVCB. Dit jaar voorbereiding bij ASWH meegedraaid, maar ben op mezelf gaan wonen en wilde dit jaar mijn studie afmaken en zou daardoor heel weinig tijd voor mezelf over houden.”
Persoonlijk is het nog tegenvallend voor Van Heijningen. “Vorig jaar ging qua doelpunten een stuk beter. Ik maakte elf treffers en speelde een sterke tweede seizoenshelft. Dit seizoen heb ik er echter pas één inliggen. Ben sinds halverwege eerste seizoenshelft nu ook aanvoerder en dat heeft mij binnen het veld aan stuk rustiger gemaakt. Vaak wilde ik de discussie aan gaan met scheidsrechters en over alles wat zeggen. Dat is nu gelukkig al een stuk minder.”
BVCB kan na een sterke serie voor de winterstop inmiddels niet meer naar boven kijken. Na de winterstop ging het een stuk minder en komen de staartploegen steeds dichterbij. “BVCB heeft nu even een mindere reeks, 1 uit 4, maar wij horen zeker bij de drie beste teams uit deze competitie. BVCB heeft twee ongelukkige wedstrijden gehad tegen Smitshoek en Nootdorp (1-3, 2-3). In deze wedstrijden, waarin we duidelijk de betere ploeg waren, counterden de ploegen naar winst. Alles ligt dicht bij elkaar in deze competitie en we moeten nu gewoon een sterke reeks neerzetten. We staan zes punten achter op de derde plek, dus zaterdag thuis tegen Vitesse Delft moet er gewoon gewonnen worden.”
De jonge groep is ook dit seizoen onder trainer Koos Waslander in ontwikkelingen. De grillen in het spel zijn daar een voorbeeld van. “BVCB heeft dit seizoen als groep zeker een groei doorgemaakt. Door een aantal jongens van buitenaf en een aantal jongens uit eigen jeugd is de selectie een stuk sterker en breder geworden. Dit seizoen zijn er veel wedstrijden gespeeld met twee gezichten: Een hele sterke eerste helft gevolgd door een minder tweede. Veel wedstrijden bepalen wij het spel en in de eerste helft krijgen wij dan veel kansen. De tweede helft zakken veel teams dan in en gooien er dan fysieke kracht tegenover waar wij niet goed mee om gaan.”
Voor volgend jaar is het voor Van Heijningen duidelijk. De flegmatieke speler blijft bij BVCB. “Ik heb het nog altijd super naar mijn zin bij BVCB. Alles is top geregeld en we hebben een gezellige spelersgroep. Ik heb nog altijd de ambitie om hogerop te gaan en zou dat het liefst met BVCB zelf doen. Denk ook zeker dat dat erin zit. Volgend jaar zouden we met de nieuwe trainer (Edwin Vurens) misschien weer een stap kunnen zetten.”
{loadposition ads}