Smitshoek oefende zaterdag jl. op sportpark Schildman in Hendrik Ido Ambacht tegen ASWH, runner-up uit de hoofdklasse. Op het sneeuwvrij gemaakte kunstgrasveld won ASWH met 3-2 van de formatie van trainer Raymond Frehe.
Aanvoerder Gerben Achterberg tekende voor beide Smitshoek-treffers, twee maal vanaf elf meter. De eerste helft waren de toeschouwers onder een fraai winterzonnetje getuige van een open wedstrijd. Ondanks het feit dat ASWH een licht overwicht had, gaven de oranje-zwarten de ambitieuze Ambachters goed partij.
De thuisclub liet enkele goede kansen onbenut. Voor rust opende Ebu Öztürk de score, de aanvaller draaide kort weg bij voorstopper Willem Heyboer (hij verving de geblesseerde Rick van der Vliet) en schoot koelbloedig in. Kort voor rust trok Smitshoek de stand gelijk. Bij een luchtduel in het strafschopgebied kreeg Paul Scheurwater de bal tegen de hand. Gerben Achterberg mikte vanaf elf meter raak en zo gingen de teams met een gelijke stand rusten.
Na de pauze verschenen er bij beide teams een aantal invallers binnen de lijnen. ASWH kreeg een aantal goede mogelijkheden om weer op voorsprong te komen, maar de aanvallers van trainer Ron Timmers stonden niet op scherp. Michael van Dommelen bracht enkele goede kansen om zeep. Tegen de verhouding in kwam Smitshoek op een 1-2 voorsprong. Na een handsbal van Raoul Pluimert mocht Gerben Achterberg voor de tweede maal vanaf elf meter aanleggen. Doelman Jordy van der Corput was voor de twee maal kansloos.
ASWH zette vervolgens de jacht op de gelijkmaker in. Die viel via Ebu Öztürk, die de bal na een vrije schop van Alexander van Dommelen voor de voeten kreeg en zo voor 2-2 zorgde. In de slotfase zorgde Sliedrechter Coen van der Waal voor de 3-2 eindstand.
{loadposition ads}