ASWH kan zaterdag, afhankelijk van de concurrentie, al een beslissende slag slaan in de tweede periode. Eerste voorwaarde is uiteraard dat ASWH dan zelf op het eigen sportpark Schildman wint van Nieuw-Lekkerland. De dorpsclub, opgericht in 1932, is dit seizoen verwikkeld in een hevige degradatiestrijd. Het spreekt dus voor zich dat de ploeg zich kranig zal weren tegen ASWH, in de hoop voor een stunt te zorgen en belangrijke punten te pakken. ASWH heeft echter nog iets recht te zetten tegen Nieuw-Lekkerland. Eerder stond dit duel gepland voor 4 februari, maar toen gooide de winter roet in het eten.
Dit seizoen
Wellicht herinneren de ASWH-supporters zich de laatste speeldag van vorig seizoen nog wel. ASWH won toen op eigen veld met 4-0 van Nieuw-Lekkerland. De bezoekers verlieten echter in polonaise het veld. De reden? Nieuw-Lekkerland had handhaving in de hoofdklasse bewerkstelligd. Dit seizoen is de doelstelling voor het elftal van trainer Johan van Bijsterveld, die komend seizoen bij Achilles Veen voor de groep staat en wordt opgevolgd door Marco van Rijn, niet anders. Dat dit een zware klus wordt, blijkt wel als de stand bekeken wordt. Nieuw-Lekkerland staat momenteel namelijk dertiende en die plaats brengt directe degradatie met zich mee. De groenhemden willen de komende maanden dus nog minimaal één en liever zelfs nog drie plaatsen stijgen. Uit vijftien wedstrijden verzamelde Nieuw-Lekkerland tot dusverre acht punten.
Vier daarvan werden in de drie wedstrijden na de winterstop gehaald, dus de ploeg is 2012 aardig begonnen. Kijkend naar de uitbalans zal Nieuw-Lekkerland echter niet al te veel hoop koesteren op een gunstig resultaat. Alle zeven duels op vreemde bodem gingen namelijk verloren. Zowel bij Hoek (1-0), Scheveningen (2-1), XerxesDZB (6-0), Kloetinge (3-0), Excelsior Maassluis (1-0), Zwaluwen (2-0) als Kozakken Boys (4-2) stapte men als verliezer van het veld. In Werkendam kwam Nieuw-Lekkerland overigens wel met 0-2 voor. Het zijn natuurlijk slechts cijfers, maar het toont wel aan dat het elftal van Van Bijsterveld vooral op eigen veld sterk is. Het grootste probleem lijkt het gebrek aan scorend vermogen. Samen met LRC Leerdam, dat wel een wedstrijd minder speelde, heeft Nieuw-Lekkerland de minst productieve voorhoede. Slechts zestien keer werd een goal bejubeld.
Selectie
Van Bijsterveld en zijn assistent Jordi Boogers, die als speler alle amateurprijzen won met ASWH, bouwen in het doel ook dit seizoen weer op Edward de Groot. De 26-jarige De Groot heeft een verleden bij ASWH en maakte deel uit van de zo succesvolle selectie in het seizoen 2004/05. Sander van Strien is zijn stand-in. Achterin staat het centrale duo wel vast. Dit bestaat uit de ervaren ex-prof André Hol, die jaren op het hoogste amateurniveau speelde met Capelle en komende zomer stopt als voetballer, en de lange ‘s-Gravendeler Ard Hartman. Hij kwam in het seizoen 2007/08 uit voor ASWH, om vervolgens via een jaar Heerjansdam bij Nieuw-Lekkerland te belanden. Daar is Hartman al enkele seizoenen basisspeler. Erwin Groenendijk was voorbestemd om als rechtsback te spelen, maar een blessure houdt hem al lange tijd aan de kant. Met de van Rijsoord afkomstige Edinho Goodett en Jacco van Pelt heeft Van Bijsterveld nog twee opties voor die positie. Linksback is Robert Trovato, met drie goals opvallend genoeg clubtopscorer.
Hij scoorde twee keer tijdens de eerste ontmoeting met ASWH. Ook Patrick Kleijn is nog een optie achterin. Op het middenveld is aanvoerder Ruud Ouweneel de controleur. Andere veelgebruikte spelers zijn de rappe Diejego Biekman, de afgelopen zaterdag nog twee keer scorende Ruben Munoz, de creatieve Raymon Slagboom en allrounder Jeffrey Berkhof. Van Bijsterveld heeft dan bijvoorbeeld eigen jeugdspelers Derrick Verhey en Bennie Reuvers en de van Alblasserdam gehaalde Julio Alberto Antonio nog achter de hand. Voorin is Daniël Munoz nog altijd herstellende van een zware blessure. Met Damiën Muller en Jason Tjien-Fooh kan Van Bijsterveld gevaarlijke vleugelspelers opstellen. De pijlsnelle Jay Luciano, vorig jaar topscorer, kan vanaf de flank of in de punt starten. Zijn snelheid maakt hem altijd dreigend. Wanneer Van Bijsterveld kiest voor fysieke kracht, komen Frank de Bruijn en Jelle Baan in beeld.
Historie
Sinds de laatste promotie van ASWH in 1999 kwam het Nieuw-Lekkerland slechts één keer tegen in de hoofdklasse. Dat was vorig seizoen op de slotdag, toen Nieuw-Lekkerland zich ondanks een 4-0 nederlaag handhaafde. ASWH bleef ondanks de ruime zege steken op plaats vier, doordat Montfoort nog laat scoorde. In de slotfase van de eerste helft nam ASWH met twee goals in twee minuten al afstand. Henk Roeland opende toen de score, waarna een eigen goal van Robert Trovato de ruststand op 2-0 bepaalde. In de tweede helft besliste Geert Bakker de wedstrijd definitief, waarna er nog een mooi gebaar volgde richting Leon van Dalen. De vertrekkend aanvoerder kreeg van vaste schutter Henk Roeland namelijk de bal bij een strafschop en kon zo in zijn laatste wedstrijd voor ASWH de 4-0 op het bord schieten.
Eerste ontmoeting
Op 17 september troffen ASWH en Nieuw-Lekkerland elkaar voor het eerst. Het was de derde speeldag en ASWH had het in het begin lastig met Nieuw-Lekkerland, dat voor het eigen fanatieke publiek gegroepeerd verdedigde en er met de snelle Luciano diverse keren gevaarlijk uit kwam. Het leverde slechts één goal op, een rebound van Robert Trovato, waardoor ASWH in de wedstrijd bleef. Vervolgens maakte Michael van Dommelen met een knappe volley gelijk en kopte Ferry van Lare ASWH kort voor rust op voorsprong. Na rust sloop er twijfel in de ploeg. Uitbouwen of consolideren? Het werd uiteindelijk geen van beiden, omdat opnieuw Trovato na een kluts in de slotfase de 2-2 aantekende. Zuur puntverlies dus voor ASWH, waarvoor het zich zaterdag kan revancheren. De ploeg kan met een zege wederom op twee fronten goede zaken doen en dat zal dus het uitgangspunt zijn. Daarbij is de positieve steun van veel Ambachtse supporters in deze regioderby natuurlijk van harte welkom. Wie toch thuis moet blijven, kan altijd terecht op ATOS, waar een verslag van dit duel te horen is, of volgt de tussenstanden via de Twitter-pagina van ASWH.
{loadposition ads}