‘Wedstrijd van vanavond Stedoco 1 – DJS 1 gaat door’ zo stond er dinsdagmiddag te lezen op de website van Stedoco. In de tweede ronde van de Rijnmondcup mocht De Jonge Spartaan de krachten meten met Stedoco, dat momenteel de tweede plaats in de 1e klasse C bezet. In verband met blessures, werkverplichtingen en andere verhinderingen stapte een gehavende selectie om 18.15 in de auto en zette koers naar Hoornaar.
Bij Stedoco aangekomen werd de kleedkamer opgezocht maar kwam er al snel het bericht dat trainer Auke Wagenaar het onverantwoord vond om op het natuurgrasveld te gaan voetballen. De lichte vorst had het veld tot een harde vlakte gemaakt en terecht wilde de oefenmeester geen risico’s op blessures nemen. Vanuit de gastheer werd dit standpunt onder-schreven en er werd gezocht naar een alternatief. Het kunstgras van Unitas leek uitkomst te bieden, waarop de twee selecties in een sliert richting Gorinchem vertrokken. Waar 12 auto’s trouw volgden, stuurde de TomTom van Pim Driesse hem en zijn compagnon Peter van Dulst rechtsaf. Dit leek een verstandige keuze van beide heren, want zij kwamen als eerste aan bij Unitas.
Pim zijn teamgenoten waren op dat moment echter al in de kleedkamer bij v.v. Raptim, waar naast een schijnbaar belangrijke bridgewedstrijd in de kantine ook de wedstrijd Stedoco – De Jonge Spartaan gespeeld zou gaan worden. Rond kwart voor 9 stond ook Pim aan de aftrap van de wedstrijd die een uur eerder nog ver weg leek. Als gezegd een aangepast Spartaans elftal, tegen een naar verluid vrijwel compleet Stedoco. De jeugdige Sven, Jan Willem en Jordy startten in de basis en Hans maakte er na rust een kwartet A-junioren van. Voor alle vier geldt dat zij een uitstekende wedstrijd speelden en prima overeind bleven tegen hun geslepen tegenstanders. Het eerste wapenfeit van de wedstrijd liet niet lang op zich wachten, toen Dennie in kansrijke positie opdook.
Tot een doelpunt leidde dit niet maar het gaf de Menheerse burger moed. Het spelbeeld van de eerste helft liet zich optekenen door een makkelijk en geduldig combinerend Stedoco en een goed georganiseerd verdedigend DJS. Na een kwartier spelen wist de spits uit een lage voorzet vanaf de linkerflank de bal binnen te glijden en zodoende de 1-0 aan te tekenen. Wat kansen over en weer troffen vervolgens geen doel, maar nog voor rust wist de ‘thuisploeg’ de voorsprong uit te bouwen naar 2-0. Ondanks de achterstand had De Jonge Spartaan een goede eerste helft gespeeld en was het zeker niet kansloos. Met dezelfde intenties werd de wedstrijd hervat en al snel tekende Stedoco de 3-0 aan.
Na een overtreding op Dhevi kreeg Pim de mogelijkheid de eretreffer vanaf 11 meter aan te tekenen. En als verschillende malen eerder dit seizoen faalde hij hierin niet. Toen Rolf vervolgens één op één richting de keeper snelde leek de aansluitingstreffer in de maak, maar hij verspeelde de bal. Hans daarentegen bleef enkele minuten later in een vergelijkbare situatie bijzonder kalm en schoof de bal goed in de verre hoek. Zodoende was de tussenstand na een uur spelen 3-2 in het voordeel van de eerste klasser. In het restant van de wedstrijd zou Stedoco echter nog driemaal trefzeker zijn waarmee het de overwinning terecht naar zich toetrok.
Ondanks wat organisatorische tegenslag was het voor De Jonge Spartaan een erg nuttige oefenwedstrijd waarin het in tegenstelling tot verschillende voorgaande wedstrijden strijdlustig was en gedisciplineerd heeft gespeeld. Twee factoren welke ook van doorslaggevend belang zullen zijn voor het vervolg van de competitie en de jacht op een nacompetitieticket. De jacht wordt (ijs en weder dienende) zaterdag aanstaande heropend, wanneer in Dirksland het slagveld tegen de plaatselijke DVV’09 betreden wordt. Met de dure thuisnederlaag tegen DVV’09 in het achterhoofd zal het aan strijdlust dus niet mogen ontbreken.
{loadposition ads}