Het was een prachtige voetbalmiddag op het Sportpark Faas Wilkes. Voor het eerst sinds 1983 speelden de eerste elftallen van de zaterdag en zondag weer tegen elkaar. Dit keer dankzij een (on)gelukkige loting in de Rijnmond Cup. Sportieve rivaliteit dus enerzijds, maar anderzijds veel vriendschappelijke banden tussen beide standaardelftallen. Frank van Baarle, Leonardo da Pina, Youssef el Bahri, Ivo Loovens en Michel Verwater; spelers die vandaag op het veld stonden en uitkwamen voor zowel de zaterdag- als de zondagtak. In de aanloop naar de wedstrijd was er veel publiciteit en lieten trainers en spelers hun licht schijnen op de ‘XerxesDZB battle’.
Het werd een echte wedstrijd, vooral dankzij de zondagtak die gedreven startte en met kleine ruimtes achterin en snelle omschakelingen de toon zette. Volkomen verdiend werd de 0-1 bereikt na een snel en handig genomen vrije trap, een grotere voorsprong hing in de lucht en was verdiend geweest. Een bal op de paal en een counter die voorlangs werd geschoten had zomaar een 0-3 voorsprong kunnen opleveren. Aan de andere kant werd ondanks een te laag tempo een aantal kansen gecreëerd, maar gemist.
Foto: Dirk Rijnsburger
Vlak voor rust werd het toch 1-1 uit een kopbal. Na de rust een gelijk opgaande strijd met kansen over en weer. Opnieuw de mogelijkheid voor de zondagvoetballers om de score te openen. Uiteindelijk lukte dat niet en met groter wordende ruimtes werd het uiteindelijk 2-1, 3-1 en 4-1, zeer geflatteerd. Na afloop vond de loting plaats waarbij werd aangehaald dat deze wedstrijd drie winnaars telde.
Op de eerste plaats de club als geheel, het was een prachtige middag met veel publiek, op de tweede plaats de zondagtak die moreel winnaar werd van de wedstrijd en aantoonde niet een maar de kampioenskandidaat te zijn voor de derde klasse en uiteindelijk zaterdag 1, dat ondanks een mindere wedstrijd in de beker zat voor de volgende ronde. In week 4 zal BVCB de tegenstander zijn. En tegenstander waarvan eerder werd verloren voor de KNVB beker. De zaterdag Zebra’s zijn op hun hoede. De Zondagzebra’s mogen trots zijn op een goede prestatie. Voor de club was het een fantastische middag.
Loting:
Na afloop van het duel werd er geloot voor de derde ronde van de RTV Rijnmond-Cup. De uitslag van die loting is hier te vinden: www.voetbalrotterdam.nl/rijnmondcup
Foto: Dirk Rijnsburger
{loadposition ads}