Op een erg koude Kopernis mocht Herkingen proberen de 0-7 nederlaag uit de heenwedstrijd weg te poetsen. Helaas voor Herkingen was NTVV niet van plan mee te werken. Twee ploegen die kampen met personele problemen als gevolg van blessures trapten onder leiding van scheidsrechter Bram den Hartog om stipt half drie af.
Het “strijdplan” van NTVV was al snel duidelijk: kort op de bal, fel en vastzetten op de helft van Herkingen. Na 6 minuten ontsnapte Jeroen Sep aan de Herkingen verdedigers en kwam via links 1 op 1 te staan tegen de Herkingen doelman. Keeper Sjaak Kievit wist redding te brengen. Twee minuten later wist Jeroen Sep wel het net te vinden met een schot vanaf de zestien in de hoek.
Binnen het kwartier viel de 2-0 Jeroen Springvloet-Dubbeld draaide zich goed vrij en zette in een vloeiende beweging Jeroen Sep in staat zijn 2e doelpunt te scoren. Behalve een corner in de 35e minuut van Herkingen waarbij NTVV doelman Melaard met de voet redding bracht kabbelde de eerste helft voort richting de warme thee. In de rust werd de leidsman verzocht in plaats van een drinkpauze halverwege de tweede helft wellicht een soeppauze in te lassen wat helaas niet positief werd beoordeeld.
In de tweede helft leek de wedstrijd beslist te worden, uit een scherpe pass van Pasquinel Scheurleer viel de 3-0 wederom van de voet van Jeroen Sep. NTVV liet hier na Herkingen in de wedstrijd komen wat resulteerde in een doelpunt van Marco van der Velde. Herkingen slaagde er niet in de 3-2 te scoren en zo de wedstrijd te laten kantelen. Sterker een “Toivonentje” van Herkingen werd onderschept door Hans Knops die Jeroen Sep vrij voor Sjaak Kievit kansloos liet. Het Sepfestival werd met zijn 4e doelpunt afgesloten. Senny Wagemaker etaleerde zijn klasse door de bal met zijn rug buiten de punt van het strafschopgebied aan te nemen en midden in een dubbele Rietberger de bal over de Herkingen doelman in de verre kruising te knallen.
In de 87e minuut tekende Pasquinel Scheurleer de 6e treffer voor NTVV aan met een strakke vrije trap via de binnenkant van de paal. Na 2 minuten blessuretijd vond de perfect leidende scheidsrechter den Hartog het dan eindelijk tijd om de erwtensoep op te gaan zoeken en met hem vele anderen. Het spreekt voor zich dat het nog erg laat en gezellig is geworden op de Kopernis. Man van de wedstrijd die de ruikers van Bloeminique in ontvangst mocht nemen was met zijn ontembare werklust Jeroen Springvloet-Dubbeld.
{loadposition ads}