Als azijn zuur is, is ook het verloop van de wedstrijd tegen PPSC zuur voor ´s-Gravendeel. Met de wetenschap, dat deze wedstrijd de eerste is tegen de eerste concurrent voor directe degradatie, is het heel eenvoudig. Er MOET gewonnen worden. Dat deze wetenschap niet alleen bij ´s-Gravendeel leefde zal duidelijk zijn. Ook PPSC wist dat. En dat maakte nou net het verschil vanmiddag. PPSC liet zien waar het voor speelde. ´s-Gravendeel niet. Al zal het wél in de koppies hebben gezeten. Maar dat was op het veld niet zichtbaar. Daarom was de 1 – 7 nederlaag heel heel ZUUR.
Al in de 3e minuut sloeg PPSC toe. En vrije trap van Mark van den Berg kwam op het hoofd van de te vrij staande Yordi Eijsberg. Zijn kopbal verdween in de rechter bovenhoek boven keeper Rémon Barendregt, 0 – 1. PPSC kwam in de 5e minuut weer dichtbij, toen Michel Tavres over rechts door kon stomen, maar zijn voorzet over Eijsberg zag gaan.
In de 10e minuut was het wel prijs voor de Schiedammers. Een door ´s-Gravendeel wegverdedigde bal kwam voor de voeten van Desley de Wolf, die zichzelf en zijn aanwezige en jarige vader John een mooi verjaardagscadeautje gaf. Desley nam de bal in één keer volley op de slof en schoot onberispelijk binnen, 0 – 2. In de 13e minuut kon de eerste doelgerichte actie van ´s-Gravendeel genoteerd worden. Jeffrey van Twist werd diep gestuurd, maar zag keeper Johnny Aarnout attent reageren en de bal onderscheppen. Aarnout nam daarna te lang de tijd en scheidsrechter Kuup oordeelde tot een vrije schop voor ´s-Gravendeel – en geel voor Aarnout vanwege commentaar. De vrije trap werd door Sylvester Sabajo in tweede instantie subtiel opzij gelegd, waarna de gretige Vincent Kroon strak binnenschoot, 1 – 2. Wellicht was ´s-Gravendeel nu wakker en zou het kunnen aanpikken op de marginale achterstand. Zo liep het niet. In de 19e minuut was er een aanval van PPSC. Terence Boumann werd onderweg onderuit gelopen, het spel ging door, over rechts kreeg Yordi Eijsberg de bal. Hij kon ongehinderd afleggen op de inlopende Stephan October, die vanaf de rand van de ´16´ laag binnenschoot, 1 – 3.
In de 25e minuut had ´s-Gravendeel via Vincent Kroon een goede doelgerichte actie. Kroon passeerde tot tweemaal toe, met een mooie sleepbeweging, een PPSC-er, maar zag zijn schot van dichtbij net tot hoekschop verdedigd worden. Daarna volgden nog twee doelpogingen van ´s-Gravendeel, een kopbal van de verder vrijwel onzichtbare Mardaon Philips en een vrije trap van Sylvester Sabajo, die door Aarnout tot hoekschop werd verwerkt. PPSC wist precies wat het moest doen. Bij balbezit van ´s-Gravendeel werd er direct druk gezet, waarmee de opbouw verstoord werd en er aan thuiszijde balverlies werd geleden. Op tijd druk zetten dus en de tegenstander ontregelen. Dit leidde bij Terence Boumann tot balverlies, dat Dave Jansen ternauwernood kon herstellen. Stephan October schoot in de 34e minuut van zo´n
In de 2e helft breidde PPSC de voorsprong uit. In de 51e minuut werd het 1 – 5. Desley de Wolf gaf vanaf rechts een afgemeten voorzet op de prima staande Yordi Eijsberg. Diens perfecte kopbal verdween in de linkerhoek. ´s-Gravendeel werd op alle fronten afgetroefd, op strijd, op slimheid, op weten waarvoor je speelt. Teveel balverlies, teveel en te lang lopen met de bal. Daar waar men de laatste wedstrijd tegen Rhoon wel wist waar het om ging en waar er voor geknokt werd, was er vandaag geen grijntje agressie in de ploeg te vinden.
In de 59e minuut werd het 1 – 6. Yordi Eijsberg, de ´man-of-the-match´ aan PPSC-zijde, stuurde Michel Tavares diep, die buitenspel volgens scheidsrechter Kuup net ontliep. Tavares kon vrij binnenschieten.
In de 64e minuut kwam de eindstand op het scorebord. Omdat Terence Boumann te laat stapte kon Yordi Eijsberg doorlopen. Hij stiftte de bal keurig over de tevergeefs uitlopende Rémon Barendregt, 1 – 7. Een blamage voor ´s-Gravendeel, dat een zeer zware dobber gaat krijgen om de rode lantaarn kwijt te raken en degradatie te ontlopen in de rest van de competitie.
Het restant van de wedstrijd duurde nog 20 minuten. 20 zware minuten voor het publiek, dat eigenlijk geen aandacht meer schonk aan de wedstrijd.
Het jaar 2011 zit er voetballend voor ´s-Gravendeel op. Het jaar waarin het 90-jarig bestaan werd gevierd wordt zeer slecht afgesloten. Hopelijk kunnen de selectiespelers de koppies tijdens het trainingskamp in het 2e weekend van januari op elkaar afstemmen en er energie uit putten om de 2e seizoenshelft meer inzet en overtuiging ten toon te spreiden. Gebeurt dat niet, dan zal ´s-Gravendeel zich klaar moeten maken voor degradatie. ´t Is niet anders.
Opstelling ’s-Gravendeel:
Rémon Barendregt, Melvin Zimmerman, Dave Jansen, Terence Boumann, Marco Kruithof, Maradona Philips, Jordy Nicodem (57e Rushendel Venloo) , Sylvester Sabajo (73e Laurens Vlot), Jeffrey van Twist (66e Ronald van Wingerden), Achmed Tukulushi Hussein Aadan, Vincent Kroon.
Opstelling PPSC:
Johnny Aarnout, Heidemer Monteira Semedo, Kurt Heijnen, Colin van Veen, Vincent Andrade, Desley de Wolf, Mark van den Berg (57e Roderik Newby), Stephan October, Michel Tavares, Sandin Avdic (71e Mischa Keemink), Yordi Eijsbereg.
Scheidsrechter Arie Kuup uit Vlaardingen gaf geel aan Vincent Kroon van ´s-Gravendeel en aan Johnny Aarnout en Roderik Newby van PPSC.
Scoreverloop:
3e 0 – 1 Yordi Eijsberg
10e 0 – 2 Desley de Wolf
14e 1 – 2 Vincent Kroon
19e 1 – 3 Stephan October
41e 1 – 4 Michel Tavares
51e 1 – 5 Yordi Eijsberg
59e 1 – 6 Michel Tavares
64e 1 – 7 Yordi Eijsberg
{loadposition ads}