Op voorhand mocht men er vanuit gaan dat Dilettant tegen TOGB geen kans had, maar het tegendeel bleek waar. Een sterk collectief met de van blessures teruggekeerde Peter Roos en Ralph Verstralen maakte een sterke indruk tegen TOGB, dat moeite had met het elftal dat trainer Fred Lagendijk in het veld had gebracht.
Het veldspel van de ploeg uit Berkel en Rodenrijs was beduidend sterker maar de thuisclub zag geen kans gevaar te stichten voor het doel van Dilettantkeeper Michel Rodenburg. In de eerste helft waren er maar enkele kansen voor TOGB; een schot van Paul Docter net naast en een afstandsschot van Ruud Vermeulen met hetzelfde resultaat. Negatieve hoogtepunten in de eerste helft waren een zware overtreding van TOGB aanvoerder Roy Schenk op Michel v.d. Herik, die slechts met een waarschuwing van scheidsrechter Dubbeld weg kwam en Jesper v.d. Adel liep wel tegen geel op bij een zware verdedigende actie. Na de rust bleef bij TOGB Victor Twaalfhoven in de kleedkamer en werd vervangen door de razend snelle Chayo Maria, die zorgde voor gevaar over de linker flank.
In de 55e minuut van de tweede helft kwam Jim Havenaar dicht bij de openingstreffer, maar zijn schot werd door Mark Offerman, ten koste van een blessure, geblokt. Even later brak Glenn den Uyl vanaf links door en werd van achter aangetikt binnen het strafschopgebied, maar scheidsrechter Dubbeld weigerde een strafschop te geven. In de 57e minuut trof Paul Doctor koppend de lat van het Dilettantdoel. De gele kaarten balans werd ook gelijk getrokken want ook Paul Docter scoorde een gele kaart. De 60e minuut was voor TOGB speler Jim Havenaar rampzalig; bij een tackle raakte hij zwaar geblesseerd aan de kuit en moest per brancard van het veld worden gedragen. Hij werd vervangen door Flavio Cesar. Dilettant trainer Fred Lagendijk wisselde Patrick Groen voor Kevin v.d. Linden en ook kwam Nick Goudriaan ten koste van Jesper v.d. Adel de Krimpense ploeg versterken.
Iedereen dacht dat deze wedstrijd zonder grote kansen in een brilstand zou eindigen, maar tot ieders verrassing was het in de 89e minuut toch raak voor de thuisclub; een voorzet van links ( Chayo Maria) werd op goed geluk voorgetrokken voor het Dilettant doel, daar stond voorbij de 2e paal Paul Docter vrij die de bal verkeerd raakte, maar tegen het hoofd van invaller Flavio Cesar knalde, waaruit de bal in het Dilettantdoel caramboleerde. ( 1 – 0 ). Het volgende wanhoopsoffensief van de Krimpenaren had geen resultaat, zodat Dilettant na een prima wedstrijd toch nog met lege handen stond.
TOGB: Van der Helm, Salazar Pacheco, F. Docter, Vonk, Schenk, v.d. Burg, Havenaar (60e m. Cesar), den Uyl, Vermeulen, P. Docter, Twaalfhoven (46e m. Maria).
Dilettant: Rodenburg, Verstralen, Cummins, Offerman, Kooijman, M. v.d. Adel, Groen (75e m. v.d. Linden), Roos, v.d. Herik, v. Diejie, J. v.d. Adel ( 80e m. Goudriaan).
{loadposition ads}