Voor de tweede ronde knock out voor de districtsbeker speelde SHO een thuiswedstrijd tegen de zaterdagtak van Neptunus/Schiebroek. Ook nu had trainer Rijsdijk weer een aantal basiskrachten vrijaf gegeven en daarnaast moesten Ricardo Rapmund en Geert Bakker als geschorsten en Wilson Lima als geblesseerde vanaf de tribune toekijken. Van meet af aan liet SHO, met de wind in de rug, er geen twijfel over bestaan wat de intenties waren en binnen enkele minuten waren twee enorme mogelijkheden niet aan Steven van Vliet en Thomas Lagerweij besteed.
Maar na twaalf minuten kwam dan toch de eerste treffer op het bord. Op aangeven van Thomas Lagerweij brak Joost Both de ban: 1-0. Daarna was het Lagerweij die -goed bediend door aanvoerder Dennis Groosjohan- zijn inzet met een ruime boog over doelman Niels Wortel in het doel zag verdwijnen: 2-0. Na vijfentwintig minuten was het Steven van Vliet die het duel definitief in het slot gooide. Van net buiten de zestien verdween Van Vliets schuiver via de binnenkant van de paal achter Wortel: 3-0. SHO verzuimde daarna om verder afstand te nemen van de gasten, die er nauwelijks in slaagden doelman Brian de Vaal aan het werk te krijgen.
In de tweede helft verschenen bij SHO Jan Jaspers, Erwin de Geus en Michael van Roon binnen de lijnen als vervangers voor Dennis Groosjohan, Martin de Ruiter en Steven van Vliet. Voor het spelbeeld maakte het niet uit, SHO bleef de bovenliggende partij terwijl de gasten zich allang bij de onvermijdelijke nederlaag hadden neergelegd. Nog voor het uur was volgespeeld had de thuisclub de score verdubbeld. Uit een strafschop scoorde Jan Jaspers, die binnen de beruchte lijnen was gevloerd, 4-0, uit een soort van frommeldoelpunt tekende Xander Koster voor de 5-0 en bekroonde Michael van Roon een rush, met dank aan scheidsrechter Thijs Geuze die goed de voordeelregel toepaste, met het zesde -en mooiste- doelpunt van de middag.
Na wat gejo-jo achterin bij SHO kregen de bezoekers een niet te missen kans maar in eerste instantie lag De Vaal in de weg waarna de rebound dor de lat werd gekeerd. Toch kregen de drietanders nog de gelegenheid om de eer te redden. In de slotminuut was het Matty Häupler die de sluitpost van SHO het nakijken gaf, al zat er wel een luchtje van buitenspel aan de treffer wat tot ver in de omtrek van de Kikkershoek te ruiken moet zijn geweest. In ieder geval bekert SHO verder en was de confrontatie met de Rotterdammers een mooie opwarmer voor de topper tegen CWO die voor komende zaterdag op het programma staat.
{loadposition ads}