Zomaar een wijsje van heel vroeger en toepasselijk voor deze dag waarin Flakkee vandaag liet zien door de 7e overwinning op rij ( door vooral strijdlust ) gezien moet gaan worden als 1 van de kanshebbers voor de titel in deze knotsgekke competitie.
Nadat Flakkee in de eerste 2 competitie wedstrijden maar 1 punt vergaarde is de machine daarna gaan lopen en gaf ik in de vorige verslagen al aan dat we steeds dichter bij die 1e plek in onze competitie kwamen en na vandaag mogen we ons de trotse koploper noemen.
Vandaag dus de wedstrijd tegen Pretoria en ook weer een tegenstander die niet onderschat moest worden daar zij vorige week Coal een nederlaag bezorgden.
Ook deze wedstrijd moesten we het doen zonder Steff Kap, maar dachten dat we het met aanvulling van Jeroen Kleingeld en Eelco van der Linde weer aardig ingevuld hadden.
Net voordat de wedstrijd begon gaf Patrick van der Velde toch aan dat zijn liesje toch niet mee wilde doen en zodoende gaf de rest van zijn lichaam aan dat deze het unaniem hier mee eens was. Eelco werd hiermee zijn vervanger.
We zijn koud bezig als wanneer eerst Flakkee een aanval opzet en even daarna Overmaas al een penalty krijgt. Of niet soms!
De scheidsrechter die dit van verre moet beoordelen komt op zijn beslissing terug wanneer duidelijk wordt dat deze overtreding van Flakkee buiten de 16 meter is begaan. Een vrije trap rest, maar deze levert niets op.
Ook een kans even later voor Pretoria belandt in de handen van Dennis van der Velde.
Even later is het alweer Eelco die een vrije trap van zo’n 30 meter rakelings langs de paal schiet.
Goed inspelen van Jeroen Kleingeld op Mathijs van Heemst even later brengt de volgende kans voor Flakkee. De keeper redt en kan er een corner van maken. Dimri neemt deze en nu is het Gerwin vd Nieuwendijk die net naast kopt.
Flakkee die nu het heft in handen neemt krijgt verschillende kansen om de stand open te breken als eerst een vrije trap van ong. 20 meter net naast gaat. Even nog een aanval van Pretoria en dan is het Gerwin die een schot van zo’n 35 meter net over de kruising schiet.
Verscheidene aanvallen van Flakkee draaien op niets uit en zelfs een hele mooie met Sander Vinke als backspeler die er over heen gaat en een mooie voorzet geeft leveren niets op.
Over en weer gaat het spel met Pretoria die het vooral zoekt in de lange bal en Flakkee die ook al gaat het soms moeilijk het positiespel prefereert.
Weer een aardig kans voor Flakkee als Dimri in de breedte de bal krijgt en die ineens op de pantoffel neemt. Net naast het doel verdwijnt dit schot.
Aardig wat kansen verder zijn we in de 31e minuut aanbelandt als Flakkee op een 0-1 voorsprong komt. Mathijs van Heemst schiet de bal tussen verdedigers door naar Jeroen die de bal behendig over de keeper lobt en deze via de paal binnenschiet.
Een welverdiende voorsprong, maar opletten is nu het advies en Flakkee mag niet verzwakken in zijn verdedigende spel.
Nog een kans voor Pretoria om wat terug te doen en dan is het Flakkee die voor rust nog 3 mooie kansen krijgt om de stand op te voeren. Ook nog even Pretoria en dan heeft de scheidsrechter dorst en gaan we rusten.
In de rust wordt Menno Roos gewisseld voor Arwin vd Vliet en gaan we aan het 2e hoofdstuk beginnen van een wedstrijd die nog lang niet gespeeld is.
Nadat Flakkee de 1e kans krijgt is het Pretoria dat Flakkee daarna gedurende een aantal minuten onder druk zet, omdat Flakkee een ietwat onrustig in zijn spel is geworden.
Op zo’n moment zijn jongens als Patrick vd Velde en Sjoerd Robijn ( beide nu niet inzetbaar ) heel belangrijk, daar dit een jonge groep is en leiding nog wel eens heel belangrijk is.
Pas in de 53e minuut komt Flakkee even onder de druk uit als een snellen aanval over het midden via Adriaan Koole bij Jeroen komt.
Deze kapt een tegenstander uit, maar raakt de bal daarna verkeerd en de kans gaat verloren.
Er komen kansen voor Pretoria en voor Flakkee en wanneer geen van beide ploegen scoort kan dit alle kanten op.
In de 65e minuut wordt het spel van Flakkee dan toch beloont wanneer Adriaan wanneer hij de bal heeft deze gelijk doorspeelt op Jeroen die doorloopt op de keeper en Arwin al vrij naast hem heeft zien staan. Koel schuift Jeroen de bal breed en de keeper van Pretoria heeft het nakijken. Flakkee komt op een 0-2 voorsprong.
Kansen voor Flakkee en Pretoria komen daarna nog met een slotfase van Pretoria, maar de defensie blijft kranig overeind.
Als de scheidsrechter dan fluit voor het einde van de wedstrijd en de uitslagen van de competitie zijn bekend mag Flakkee zich na de zevende sprong-overwinning achter elkaar koploper noemen van deze competitie.
En nu nog vasthouden.
Karakteristieken:
Doelpunten: Jeroen Kleingeld, Arwin vd Vliet
Gele kaart: geen
Rode kaart: geen
Opstelling Flakkee: Dennis vd Velde, Eelco vd Linde, Jeroen van Woerden, Sander Vinke ( 87 Juan van Dam ), Niels Haasnoot, Gerwin van den Nieuwendijk, Menno Roos ( 45 Arwin vd Vliet ), Dimri Vogelaar, Adriaan Koole, Mathijs van Heemst ,Jeroen Kleingeld.
{loadposition ads}