Vier nederlagen op rij waren voor trainer Abe Knoop aanleiding om in de thuiswedstrijd tegen CWO de accenten in het spel van NSVV te verleggen. Vooruit verdedigen en met veel strijd de tegenstander onder druk zetten om snel in balbezit te komen om van daaruit op de helft van de tegenstander te gaan voetballen. In ieder geval bleek het strijdplan tegen een voetballende en technisch vaardige ploeg als CWO goed te werken. Dat deze manier van voetballen een hoop energie koste, was aan het einde van de wedstrijd goed te zien.
Een aantal spelers van NSVV liepen namelijk op hun tandvlees.
Direct na het beginsignaal van scheidsrechter Van der Hul pakte NSVV de draad direct goed op en werd CWO onder druk gezet, waar de verdediging van de Vlaardingers het moeilijk mee had. Het eerste kwartier was duidelijk voor de thuisclub, maar kansen kwamen er niet.
De eerste grote kans van de wedstrijd was voor CWO na een kwartier spelen. Door snel balverlies op het middenveld van NSVV kwam Nabil Fissoune op de rand van het strafschopgebied in balbezit. Zijn schot werd half gekeerd door keeper Sylvester Winkelhof en het was uiteindelijk Dennie van Druningen die net voor de doellijn de bal via de lat uit het doel kopte.
Na iets meer dan 20 minuten voetbal leek NSVV op een verdiende 1 – 0 voorsprong te komen. Het was Kelvin van der Giesen die verdediger Patrick Medina zwaar onder druk zette en hem de bal ontfutselde. De NSVV-spits behield goed het overzicht en schoof de bal keurig breed op de vrijstaande Jurre Toes, die de bal simpel intikte. Volgens de grensrechter van CWO was er sprake van buitenspel en de scheidsrechter nam dit discutabele vlagsignaal over en keurde de treffer af. Bij de eerstvolgende aanval van NSVV over rechts was het Arjan van Gurp die met een goede voorzet Jurre Toes bereikte. Laatstgenoemde had de bal voor het intikken, maar zijn schot ging over het doel.
NSVV pakte het initiatief weer terug van CWO en na bijna een half uur spelen was het dan toch raak voor de Numansdorpers. Een lange bal van achteruit van Arjan van Gurp over de verdediging van CWO bereikte uiteindelijk de sprintende Kelvin van der Giesen. Na goed doorzetten was hij de verdediger te snel af in het strafschopgebied en met een bekeken schot liet hij CWO-keeper Maurice de Groot kansloos en bracht hiermee NSVV op een 1 – 0 voorsprong.
Kort voor rust was het wederom Nabil Fissoune die namens CWO voor gevaar zorgde en kwam NSVV goed weg. Hij passeerde twee verdedigers en zijn uithaal werd gepareerd door keeper Sylvester Winkelhof, maar de terugspringende bal werd door één van de CWO-spitsen naast het lege doel gekopt.
Na rust was het CWO dat probeerde de bakens te verzetten en zette NSVV direct onder druk. Ondanks een licht overwicht werd CWO zelden gevaarlijk en bleef NSVV betrekkelijk eenvoudig op de been. Na een uur voetbal was het NSVV dat verzuimde de score verder op te voeren. Door balverlies van CWO volgde er direct een lange bal op Kelvin van der Giesen, die de bal keurig breed tikte op de meegekomen Jurre Toes, maar zijn schot belandde tegen de paal.
Met nog circa 20 minuten op de klok is het CWO-spits Burak Ursan die met een steekpass werd vrijgespeeld, maar zijn inzet werd onschadelijk gemaakt door Sylvester Winkelhof.
Uit de eerste beste aanval van NSVV, die werd opgezet door Richard Bras is het dezelfde speler die na een één-twee combinatie met Kelvin van der Giesen met een schuiver, in de korte, hoek de CWO doelman passeerde en de 2 – 0 op het scorebord zette.
Een kwartier voor tijd was het NSVV keeper Sylvester Winkelhof die de handen van het publiek op elkaar kreeg. Bij een aanval van CWO werd Adilson dos Santos in het strafschopgebied aangespeeld, maar met een geweldige reflex weet de NSVV doelman zijn schot onschadelijk te maken.
Drie minuten voor tijd kwam CWO-spits Burak Ursan uit een afgeslagen corner net buiten het strafschopgebied van NSVV in balbezit en met een strak schot in de rechterbenedenhoek zorgde hij voor 2 – 1. Ondanks een paar minuten blessuretijd kwam er in de stand geen verandering meer en na het eindsignaal zorgden de drie punten voor vreugde in het Numansdorpse kamp.
Opstelling:
NSVV: Sylvester Winkelhof, Richard van der Veen, Dennie van Druningen, Dennis Vlegaard (46e Chris van der Heiden), Thierry Bekker, Arjan van Gurp, Yoeron van der Ree, Peter Helleman (58e Richard Bras), Romano Villerius, Kelvin van der Giesen, Jurre Toes
CWO : Maurice de Groot, Ampario Gomes Ferreira, Warren Morais Soares, Patrick Medina, Daniel Spencer (77e Rafael Medina), Nabil Fissoune, Nelson Lima Lopes (65e Eugene Simon), Burak Ursan, Robby van Hees, Harvey Monteiro (46e Adilson dos
Foto: Cindy Vos
{loadposition ads}