zaterdag, juli 19, 2025
  • Inloggen
  • Registratie
  • Mijn profiel
  • Mijn VR+
  • VR+ Poule
    • VR+ Poule (Stand)
    • VR+ Poule (Voorspellen)
  • Kortingsacties
  • Uitloggen
No Result
View All Result
VoetbalRotterdam
Advertisement
  • Home
  • Nieuws
    • Adverteren
    • Contact
    • Clubservice
      • Vacature aanmelden
      • Vacatures (Voetbal)
        • Oefenwedstrijden (jeugd)
    • Columns
    • Interviews
    • Laatste Nieuws
    • Leen’s weersverwachting
    • Overig
      • Oefenwedstrijd gezocht
      • Verslagen
        • Zaterdag
          • Overschrijvingen
    • Scheidsrechter op Maat
    • Vacature aanmelden
    • Vacatures (Voetbal)
    • Disclaimer
  • Standen
    • Overzicht
    • Cups
      • VoetbalRijnmond Cup
      • VR-Trophy (Winter)
      • Landelijke KNVB-Beker
      • Vlaardings Kampioenschap
    • Vrouwen
      • Nieuws
      • Standen Vrouwenvoetbal
      • Programma Vrouwenvoetbal
      • Uitslagen Vrouwenvoetbal
  • Betaald Voetbal
    • Betaald Voetbal Nieuws
    • Stand Eredivisie
    • Stand Eerste Divisie
    • Feyenoord
    • Sparta
    • Excelsior R.
    • FC Dordrecht
  • Livescore
  • VR +
    • VR+ Inloggen
    • VR+ Registratie
    • VR+ Profiel
    • VR+ Kortingsacties
    • VR+ Poule (Voorspellen)
    • VR+ Poule (Stand)
    • VR + Overzicht
  • Sponsoravond
STANDEN
LIVESCORE
  • Home
  • Nieuws
    • Adverteren
    • Contact
    • Clubservice
      • Vacature aanmelden
      • Vacatures (Voetbal)
        • Oefenwedstrijden (jeugd)
    • Columns
    • Interviews
    • Laatste Nieuws
    • Leen’s weersverwachting
    • Overig
      • Oefenwedstrijd gezocht
      • Verslagen
        • Zaterdag
          • Overschrijvingen
    • Scheidsrechter op Maat
    • Vacature aanmelden
    • Vacatures (Voetbal)
    • Disclaimer
  • Standen
    • Overzicht
    • Cups
      • VoetbalRijnmond Cup
      • VR-Trophy (Winter)
      • Landelijke KNVB-Beker
      • Vlaardings Kampioenschap
    • Vrouwen
      • Nieuws
      • Standen Vrouwenvoetbal
      • Programma Vrouwenvoetbal
      • Uitslagen Vrouwenvoetbal
  • Betaald Voetbal
    • Betaald Voetbal Nieuws
    • Stand Eredivisie
    • Stand Eerste Divisie
    • Feyenoord
    • Sparta
    • Excelsior R.
    • FC Dordrecht
  • Livescore
  • VR +
    • VR+ Inloggen
    • VR+ Registratie
    • VR+ Profiel
    • VR+ Kortingsacties
    • VR+ Poule (Voorspellen)
    • VR+ Poule (Stand)
    • VR + Overzicht
  • Sponsoravond
No Result
View All Result
VoetbalRotterdam
No Result
View All Result
Home Zaterdagvoetbal Vierde Klasse (za)

Kansrijk G.O.Z. geflatteerd ten onder tegen koploper

Redactie VoetbalRotterdam.nl Redactie VoetbalRotterdam.nl
6 november 2011
in Vierde Klasse (za)
0
1
Deelacties
Deel op FacebookDeel op Twitter

Het is zaterdag 5 november en G.O.Z. moet aantreden uit in Oude Tonge tegen de koploper DBGC. Een ploeg die makkelijk schijnt te scoren en weinig tegen krijgt en pas vorige week hun eerste punten verspeelde. In de eerste minuten zetten de gasten meteen de toon. Via een combinatie over de rechterflank (zoals velen zullen volgen deze middag) tussen Coppens, Verschoor en Quik, komt eerstgenoemde door tot de achterlijn. Zijn voorzet wordt tot corner verwerkt en diezelfde corner schiet voor iedereen langs en iedereen met een blauw wit DBGC hart, komt met de schrik vrij. De toon is gezet voor deze middag en twee aanvallende ploegen gaan er een mooie pot van maken.

Het is daarna een kans aan beide zijde (Helderop heeft het vizier nog niet op scherp staan en DBGC treft uit een voorzet de lat), wanneer in de 15e minuut het openingsdoelpunt cadeau wordt gedaan door de voor de rest goed fluitende leidsman. Een voorzet dreigt binnen te zeilen, maar wordt overgetipt door doelman Dronkers, waarna uit de corner de scheidsrechter fluit voor een overtreding. Iedereen gaat er vanuit dat het een vrije trap is voor G.O.Z., zelfs de scheidsrechter wijst eerst in het voordeel van de gastheren, waarna hij zich bedenkt en alsnog naar de stip wijst. DBGC weet wel raad met dit buitenkansje en de penalty wordt onberispelijk binnengeschoten. 1-0 G.O.Z., ontdaan door het onrecht, is furieus en vanaf de aftrap wordt de druk op de helft van DBGC steeds groter. Versnel krijgt 1op1 met de doelman de bal niet in het doel (goede redding van de keeper en captain van de gastheren), en in een volgende kans is de rebound voor open doel niet aan de mee opgekomen verdediger Coppens besteed. Hij schiet in vrije positie jammerlijk voorlangs. Aan de andere zijde is de verdediging constant onder druk maar zeer attent. De snelle en technische buitenspelers kunnen goed combineren met het middenveld, maar de eindpass is telkens voor Roos, Ras of Dronkers, waardoor grote kansen kunnen worden voorkomen.

Slechts eenmaal kan de thuisploeg echt aanspraak maken op een doelpunt, maar Dronkers ligt na een laag voorgetrokken voorzet bij de eerste paal goed in de weg en in de scrimmage tussen hem en de spits gaat de bal voor G.O.Z. de goede kant op, namelijk het doel uit en het veld in. Op slag van rust krijgt Helderop, na al een paar keer van afstand te hebben geprobeerd, de(!) kans om de 1-1 te maken. Van de altijd hardwerkende en wederom uitblinkende Quik komt de bal voor de voeten van de spits, die vanaf vijf meter (wel onder druk van een verdediger) binnenkant voet precies op de plaats schiet waar de doelman staat. Kort hierna breekt Verschoor nog een keer goed door, maar zijn schot wordt gekraakt en de scheidsrechter fluit voor de rust. In de rust is het gevoel in de kleedkamer duidelijk, G.O.Z. is wederom beter, heeft wat pech en faalt in de afwerking. Het kan niet anders dan dat de 1-1 gaat vallen als we op deze voet blijven doorgaan. Na rust begint G.O.Z. redelijk sterk. Kansen over en weer in deze aantrekkelijke wedstrijd trekt het gevoel in evenwicht en beide teams kunnen scoren. Zo staan alle vier de aanvallers van de Oranje Zwarten met een schietkans binnen de zestien, alleen combineren te ver door in plaats van de trekker over te halen. Aan de overzijde is er een schot in de korte hoek, die beter voor getrokken had kunnen worden, waardoor een grote kans verloren gaat. Ook breekt de linkerspits eenmaal door om 1op1 te gaan met doelman Dronkers.

Samen met de wederom uitstekend spelende Coppens voorkomen zij echter een doelpunt. Trainer den Ouden wisselt hierna de licht geblesseerde Verschoor voor spits in ’t Veld en later ook van der Linden voor Bijvoets. Dan, in de 70e minuut, gebeurd het beslissende moment in de wedstrijd. De sterke spits van DBGC, die al heel de middag een echte lastpak was voor Roos en Ras, maar toch onder controle werd gehouden, krijgt eenmaal de ruimte om vol uit te halen vanuit een lastige hoek, zo een 14 meter van het doel, een beetje links in de zestien. Het strakke schot komt in de korte hoek recht boven doelman Dronkers, die een fractie twijfelt tussen overtikken en klemmen. Deze twijfel komt hem duur te staan. Het leer gaat via zijn handen over hem heen en stuitert over de lijn. Hij kan niet meer corrigeren en de blunder betekent een 2-0 voorsprong voor de gastheren.

Direct hierna kan DBGC weer scoren, maar in de twee tegen één met Dronkers pakt hij nu wel vol overtuiging de bal, maar eigenlijk is het al te laat. Den Ouden moet door de 2-0 achterstand noodgedwongen een verdediger (Roos) wisselen voor een spits (Bloemhoff) en ondanks dat G.O.Z. twee kansen krijgt op de aansluitingstreffer (vooral invaller in ’t Veld had moeten scoren bij zijn kans, maar zijn inzet was te slap), wordt de ruimte achterin de Oranje Zwarten fataal. Ietwat gelukkig komen de doelpunten tot stand (een stuiter zorgt ervoor dat de voorzet precies overal tussendoor op het hoofd komt van de kleinste man van het veld voor de 3-0 en bij de 4-0 wordt een 1op1 tegen Dronkers aangeschoten maar komt het speeltuig exact bij een DBGC-er uit die voor open doel binnentikt), maar de ongelukkige 2-0 is uiteindelijk de genadeklap geweest voor G.O.Z. dat daarna alle overtuiging en beleving verloor. Het rare is dat na de 4-0 er nog 8 minuten te spelen zijn en G.O.Z. ineens weer het elan vindt om er vol voor te gaan. Versnel en Helderop maken nog een keer de verkeerde keuze in een 2 tegen 1 situatie met een centrale verdediger alvorens in ’t Veld toch nog de eretreffer op het scorebord zet met een goed uitgevoerde halfvolley vanuit een afgeslagen bal. 4-1 Strijdend tot de laatste seconde verlaat G.O.Z. terneergeslagen het veld. Beter voetballen, een onterechte pingel, vele kansen missen, een blunder van de doelman, geflatteerd nog twee doelpunten tegen krijgen en uiteindelijk met nul punten naar huis. Dat is de optelsom die vandaag gemaakt kan worden tegen een koploper.

DBGC zal waarschijnlijk in het eigen verslag schrijven dat het de eerste helft goed weg is gekomen en dat compliment is iets moois, maar geen enkel punt waard. Niemand weet waar het nou echt aan ligt. Pech, mentaliteit, onkunde? Combinatie van die factoren? Één ding is wel zeker, het ligt niet aan het voetbal en ook niet aan de strijd van vandaag, G.O.Z. deed gewoon niets onder voor de koploper. Volgende week wacht laagvlieger OFB, een wedstrijd waarin G.O.Z. misschien weer wat vertrouwen op kan doen. In deze situatie is geen enkele tegenstander te onderschatten, maar net als tegen Herkingen, moeten dit drie zekere punten zijn. Daar mag geen enkele pech-, onkunde- of mentaliteitsfactor als excuus voor worden gebruikt!

{loadposition ads}

DelenTweetVerzenden

Gerelateerde Artikelen

Programma Schiedams Kampioenschap bekend
Laatste Nieuws

Programma Schiedams Kampioenschap bekend

Redactie VoetbalRotterdam.nl
18 juli 2025
MK250125MK250218003 scaled
Laatste Nieuws

Djevencio van der Kust (Sparta) naar Heracles

Redactie VoetbalRotterdam.nl
18 juli 2025

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

VR+ Artikelen

Zuidland 4
Interviews

Glenn den Uijl verrast in debuutjaar bij Zuidland: ‘Een leerzaam seizoen en veel ambitie voor de toekomst’

6 mei 2025
Akkermans met DVV’09 op drempel van promotie: ‘Selectie is hongerig, breed en gewend om hard te werken’
Interviews

Akkermans met DVV’09 op drempel van promotie: ‘Selectie is hongerig, breed en gewend om hard te werken’

5 mei 2025
Quincy de Lobel twijfelde heel lang: ‘Ik blijf voetballen bij OACN in de zaal en ga toch door bij SC Botlek’
Interviews

Alain Obert, de behendige aanvaller van CKC: ‘Wij zouden eigenlijk altijd op kunstgras willen voetballen’

6 mei 2025
Ommoord1
Interviews

Ommoord bijna terug in vierde klasse: ‘Ploeg weet dat we er nog niet zijn’

5 mei 2025
Rick Wils, spits van De Jodan Boys: ‘De technische staf zegt dat ik luier moet worden’
Interviews

Jack van den Berg legt uit wat hij doet bij Smitshoek: ‘Ik hoop dat we over een tijd zoveel mogelijk zelfopgeleide spelers in het eerste hebben’

18 juli 2025
Rafael Andrade
Interviews

Rafael Andrade (NOCKralingen): ‘Als we een collectief zijn kunnen we ver komen’

14 juli 2025
VoetbalRotterdam

LINKPARTNERS:
Feyenoord Primeurs
VoetbalGelderland
VoetbalBrabant
VoetbalindeBollenstreek
Jeugdvoetbal Uitslagen

  • Privacyverklaring
  • Cookieverklaring
  • Disclaimer & Copyright

SOCIAL MEDIA

NEEM NU VR+
  • VR+
  • Inloggen
  • Home
  • Standen
  • Livescore
  • VR+ Poule
No Result
View All Result