Herkingen trainer Marius Hotting had tegen Goudswaardse Boys voor een aangepast middenveld gekozen. Gerard van Lenten speelde deze middag in de as; mede omdat aanvaller Jaco Noordijk geblesseerd aan de wedstrijd begon.
Al snel werd duidelijk dat dat de Herkingse verdediging geen gemakkelijke middag zou krijgen. De snelle Goudswaards aanvallers waren vanaf het eerste fluitsignaal nadrukkelijk aanwezig. Herkingen probeerde daar gegroepeerd spel tegenover te zetten en dat lukte de eerste 15 minuten heel goed. De druk werd door Goudwaardse Boys opgevoerd en Kerwin Poldervaart kreeg zijn eerst kans. Herkingen-doelman Sjaak Kievit reageerde attent. Hoewel het spel van Herkingen er verzorgd uitzag, waren het toch de bezoekers welke de meeste kansen creëerden. Maar telkenmale was daar de Herkingse sluitpost die als overwinnaar uit de strijd kwam. Ondanks de inspanningen van Noordijk en Piet van der Veer had Herkingen het aanvallend lastig en deed sporadisch van zich spreken. Jeroen Koert, Matthijs van den Ochtend en Piet van der Veer probeerden via de vleugels de rappe Noordijk te bereiken, maar zijn blessure belemmerde hem om zijn bekende acties te maken.In de rust bleef Noordijk in de kleedkamer achter en Erik Kik nam zijn vertrouwde plaats op het middenveld in. Van den ochtend werd nu de meest vooruitgeschoven aanvaller. Goudswaardse Boys bleef met snelle uitvallen gevaarlijk en dat had na ongeveer 20 minuten succes. Een voorzet werd in eerste instantie door Kievit gekeerd maar de terugspringende bal belandde voor de voeten van de tegenstander die onhoudbaar inschoot (0-1). Herkingen zette nog eens aan voor de laatste fase van de wedstrijd. De bezoekers probeerde met lange blessurebehandeling(en) het spel enigszins te breken. Een schot van Jeroen Koert werd nog door de doelman Huijzers gekeerd, maar Herkingen kreeg steeds meer grip op op de wedstrijd. Niels Struyk kwam een haarlengte te kort om een vrije trap van Piet van de Veer in te koppen. De bal ging enkele centimeters naast.
Theo Bestman kwam in het veld om de druk op te voeren en Goudswaardse Boys bleef met hangen en wurgen overeind. Ook de Herkingse doelman meldde zich nu in de aanval. Toen – in blessuretijd – een in eerste instantie afgeslagen aanval tot tweemaal toe opnieuw werd ingeschoten en een verdediger van de Boys met de hand de inzet blokkeerde wees de uitstekend leidende scheidsrechter Heemskerk direct naar de stip. Leonard van Mourik nam de lastige taak op zich en schoot de bal onberispelijk langs Huijzers (1-1). Daarmee was de wedstrijd gespeeld en kreeg Herkingen de beloning die het verdiende.
Herkingen ’55 – Goudswaardse Boys 1-1 (0-0)
90+. Leonard van Mourik (1-1)
{loadposition ads}