Dinsdagavond speelde ASWH de laatste oefenwedstrijd in de voorbereiding op het seizoen 2011/12. De Ambachters ontvingen op het eigen sportpark Schildman zaterdag eersteklasser Alexandria ’66. Op veld 4 versloeg ASWH de Rotterdammers met minimaal verschil (1-0) en sloot zo dus de voorbereiding winnend af.
Trainer Ron Timmers had voor deze wedstrijd gekozen voor het volgende elftal: Jordy van de Corput in het doel, achterin Mitchell van Esveld, Raoul Pluimert, Bas van Stokkom en Ricardo Danning, op het middenveld Josiemar van de Werp, Paul Scheurwater, gelegenheidsaanvoerder Sonny Schouten en Huub van Heijningen en voorin Ebu Öztürk en Elvis Versluis.
Dit overwegend jonge elftal had voor rust het meeste balbezit. Alexandria ’66 zakte in en speculeerde op uitbraken via de snelle voorhoedespelers. Dit leverde de bezoekers ook een grote kans op, toen een aanvaller alleen op Jordy van de Corput af mocht gaan. De spits slaagde er niet in om te scoren. Dit lukte ASWH voor rust ook niet, ondanks twee honderd procent kansen voor Elvis Versluis en Ebu Öztürk. Ricardo Danning had pech toen de doelman zijn inzet, na een door hem zelf opgezette aanval, nog keerde en Paul Scheurwater zag een kopbal na een hoekschop door een verdediger uit het doel gekopt worden.
In de tweede helft verschenen Mels van Driel, Ferry van Lare, Alexander van Dommelen, Michael van Dommelen en Marco de Borst binnen de lijnen. De bezoekers kwamen na rust wat feller voor de dag en dat leverde in de eerste fase van de tweede helft wat mogelijkheden op. Daarna herstelde ASWH zich, zonder echt groots voor de dag te komen, en wist het ook de winnende goal te fabriceren.
Na een aanval over de linkerflank kwam Marco de Borst goed door. De linksback legde prima terug en Ricardo Danning schoot binnen. De score had in de slotfase nog verdubbeld kunnen worden, maar Ebu Öztürk stuitte op de Rotterdamse doelman. Aan de overzijde kwam ASWH nog een keer goed weg, want na een knappe aanval trof één van de bezoekers met een gekruld schot de lat. Zo eindigde de wedstrijd dus in een 1-0 overwinning. Zaterdag gaat het echte werk beginnen, als ASWH voor de districtsbeker uit bij Nieuwerkerk speelt.
ASWH – Alexandria ’66 1-0 (0-0) 69. 1-0 Ricardo Danning
ASWH: Jordy van de Corput; Mitchell van Esveld (46. Mels van Driel), Raoul Pluimert (69. Mitchell van Esveld), Bas van Stokkom, Ricardo Danning (69. Elvis Versluis); Josiemar van de Werp, Paul Scheurwater (46. Ferry van Lare), Sonny Schouten (46. Alexander van Dommelen), Huub van Heijningen (46. Marco de Borst); Ebu Öztürk en Elvis Versluis (46. Michael van Dommelen)