Nieuwenhoorn heeft een periode met onnodig veel verliespunten afgesloten met een klinkende overwinning tegen hoogvlieger ADO’20. De ‘Gansewinkel brigade’ moest het doen zonder de geschorsten Erie van der Zwan en Dimitri Gomes.
Erkan Öztürk en Tom Klaassen stonden daarentegen in de basiself. De ploegen bleken aardig aan elkaar gewaagd waardoor er in de beginfase van de wedstrijd nauwelijks doelkansen waargenomen konden worden. Nieuwenhoorn-speler Tom Klaassen vond het na 18 minuten welletjes en kapte op 20 meter van het Heemskerkse doel met de rechtervoet zijn tegenstander uit en schoot vervolgens met zijn linkervoet de bal schitterend achter de kansloze ADO’20 doelman Patrick Zonneveld (1-0). Vier minuten later belandde een vrije trap van Jan Tuitel, op 18 meter van het doel, in het zijnet naast dezelfde Zonneveld en ging het publiek aan de Rijksstraatweg er eens goed voor zitten.
Met een half uur op de klok ontstond er nog meer opwinding. ADO’s spelmaker Özkan Özmen verspeelde de bal op het hobbelveld aan Djerrald Muntslag en moest aan de noodrem trekken. Omdat de weg naar het Heemskerkse doel vrij was, besloot de uitstekend leidende scheidsrechter de Haan, Özmen met een rode kaart het veld af te sturen. Nieuwenhoorn kon dus een uur lang met een man meer spelen, gesteund door een 1-0 voorsprong. Zes minuten voor de pauze kregen de ‘Klomp mannen’ toch weer het deksel op de neus.
Verdediger Danny Kraijema beoordeelde een bal totaal verkeerd en maakte hierdoor een onnodige overtreding op de rand van het zwart-witte doelgebied. ADO aanvaller Clive Keus schoot dit buitenkansje direct en snoeihard in de kruising achter de kansloze Sander van Eck. Zo moest er met een 1-1 stand gerust gaan worden. Na de pauze pakte de ‘Gansewinkel brigade’ de draad goed op en teisterde Jan Tuitel verschillende keren de Noord Hollandse defensie. In de 62e minuut was het dan ook raak. Tuitel en Muntslag ontweken slim de buitenspelval en liepen door naar goalie Zonneveld. Tuitel bediende Muntslag op maat en die zette de Nieuwenhoornaars op een 2-1 voorsprong. Ruim een kwartier later werd dit staaltje nog eens herhaald. Dit keer had Tuitel geen hulp nodig van medespelers.
Na zijn doorbraak op links kapte hij z’n directe tegenstander uit en schoot droogjes de 3-1 binnen. Hiermee was de wedstrijd gespeeld en mocht Nieuwenhoorn eindelijk weer eens 3 broodnodige punten bijschrijven. Tot slot is een groot compliment aan het arbitrale trio op z’n plaats. Scheidsrechter de Haan zat er bovenop en zag, gesteund door 2 uitstekende assistenten, vrijwel niets over het hoofd. Deze mannen waren van ‘Betaald Voetbal niveau’. Volgende week wacht de uitbeurt bij Leonidas, dat nog steeds in de race is voor een promotieplek naar de Topklasse.
Nieuwenhoorn – ADO’20: 3-1 (1-1). 1-0 Tom Klaassen, 1-1 Clive Keus, 2-1 Djerreld Muntslag, 3-1 Jan Tuitel.
Nieuwenhoorn: Sander van Eck, Erkan Öztürk, Danny Kraijema, Bas van der Made, Nathan Bastien, Michel Melissant, Anthony Piqué, Tom Klaassen (David Pieters), Everton Pires Tavares, Djerreld Muntslag (Patrick Mbole), Jan Tuitel.
ADO’20: Patrick Zonneveld, Jeffrey Tol (Yassine Ibrahimi), Giso Beemer, Mike Brantjes, Bryan Simons, Emiel Sinnige, Joey Carolina (Ramon de Nijs), Bart Zonneveld, Melvin Bruijn, Özkan Özmen, Clive Keus.
Foto: John van Eck, www.Ecktionfoto.nl
{loadposition ads}