Nieuwerkerk deed vanmiddag op een zonovergoten sportpark Dorrestein goede zaken door concurrent Poortugaal met 5-1 naar huis te sturen. Nieuwerkerk begon met Bart Slob voor Godwin Falix, die terugkwam van een begrafenis uit Paramaribo. Bart deed het deze middag voortreffelijk. Jesse de Charon de Saint Germain verving de geschorste Abner Teixiera. Nieuwerkerk dicteerde de wedstrijd van begin af aan. Zo schoot na vijf minuten Philip den Hartog op de vuisten van doelman Marvin van Tienen en schoot Bart Slob de terugspringende bal te zacht in. Nieuwerkerk speelt veel direct vooruit, Poortugaal loert op de counter en heeftveel problemen met de beslissingen van scheidsrechter Korsius. Elke beslissing van de leidsman staat bij hen ter discussie. Nieuwerkerk trok zich hier niets van aan en Marijn Verhoef zag zijn goed genomen vrije schop via een tegenstander in de handen van doelman Marvin van Tienen verdwijnen. In de 16e minuut zette Nieuwerkerk een goede aanval op: Remco Langerveld gaf een goede pass op Philip den Hartog die het 16-metergebied insneed en twee tegenstander omspeelde. De derde stak zijn been uit: strafschop. Marijn Verhoef verzilverde dit buitenkansje: 1-0 voor Nieuwerkerk. Lang kon Nieuwerkerk hier niet van genieten, in de 21e minuut kwam Poortugaal langszij. Hier leek een overtreding op Youssef Swaghi aan vooraf te gaan, maar de verdediger van Nieuwerkerk stond ook wel verkeerd opgesteld. Wesley Ouwerkerk profiteerde van dit foutje en liet Roy Spierings kansloos: 1-
In de tweede helft verandert het spelbeeld. Nieuwerkerk komt goed uit de startblokken en binnen zeven minuten prijkt de 3-1 op het scorebord. Eerst speelt Remco Langerveld op de rand van de 16 zichzelf vrij en haalt met links uit: 2-1. Zes minuten later kopt Robert Visser een hoekschop van diezelfde Remco Langerveld binnen: 3-1. Poortugaal is verslagen en Nieuwerkerk laat de tweede helft voetbal zien, zoals de fans weinig te zien krijgen. Het lijkt op galaty-play. In de 57e minuut schiet Remco Langerveld op benen van keeper Marvin van Tienen. In de 60e minuut is het dan weer raak: Philip den Hartog schiet hard in onder de doelman door: 4-1. De ontlading aan Nieuwerkerkse zijde is groot, de zege is nu binnen. Maar het mooiste doelpunt moet nog komen: in de 69e minuut is er een een-twee in het strafschopgebied van Poortugaal tussen Remco en Philip, waardoor Philip zit volkomen vrij speelde en knap inschoot: 5-1.
Nieuwerkerk kreeg daarna nog diverse kansen om de score uit te breiden, maar het vizier stond niet meer op scherp. En Poortugaal? Het kwam in de 30e minuut van de tweede helft voor het eerste voor doelman Roy Spierings, maar die redde knap ten koste van een hoekschop.
Remco Langerveld werd in de 77e minuut gewisseld voor Robert Boeve, die zo weer enkele minuten mee pakte.
Poortugaal staat nu derde, op 9 verliespunten meer dan Nieuwerkerk en trainer Ronald Klinkenberg gaf na de wedstrijd aan dat het kampioenschap nu Nieuwerkerk niet mag ontgaan. “Nieuwerkerk is er nooit zo dichtbij geweest”, aldus Ronald, die vindt dat zijn ploeg volwassen genoeg is geworden om in de resterende wedstrijden voldoende punten te pakken voor het zo zeer gewenste kampioenschap en de felbegeerde promotie naar de eerste klasse. “Het is nu of nooit”, aldus Ronald.
Volgende week wacht de lastige uitwedstrijd in Gouda tegen Olympia.
{loadposition ads}