Ook in de uitwedstrijd bij Neptunus viel het kwartje voor WRW weer de verkeerde kant uit.Nu had scheidsrechter de Kroon uit Eindhoven ook wel zijn aandeel daarin. In blessuretijd van de 1e helft keurde hij op advies van de grensrechter de gelijkmaker (1-1) van WRW door Gijs v.d.Ende af wegens buitenspel .
De daaropvolgende aanval van Neptunus betekende de 2-0 en liet hij uit buitenspel positie de Neptunus aanvaller Juan Moonen wel doorgaan. Waardoor WRW met een onverdiende 2-0 achterstand ging rusten en meteen na de pauze gaf scheidsrechter de Kroon aan Neptunus een strafschop hetgeen vriend en vijand verbaasde
In de beginfase van de wedstrijd waren beide ploegen goed aan elkaar gewaagd en kreeg WRW via Charlo Hassell de kans op de voorsprong maar het schot ging net naast. Neptunus kwam op een 1-0 voorsprong uit een vrije trap van Juan Moonen die via de binnenkant van de paal in het net vloog . Hierna moest trainer Steef Buijs van WRW al direct twee wissels toepassen omdat Samir Boukhari en Charlo Hassell geblesseerd raakten waardoor WRW vooral zijn snelheid in de voorhoede kwijt raakte. Toch kreeg ook Danilo Tentua de kans om WRW op gelijke hoogte te laten komen terwijl Neptunus geen mogelijkheden meer kreeg totaan de blessuretijd van deze 1e helft. De strafschop en de daaruit voortvloeiende 3-0 direct na de rust was dan ook de beslissing in de wedstrijd. WRW hield wel de boel in bedwang maar kon niet meer in de zestien komen waardoor er geen kansen kwamen. Een kwartier voor tijd werd het toch 3-1 na een goede aktie van Steven Pieternella die zelf de bal ook binnenschoot. Enkele minuten later was het wederom Pieternella die de 3-2 op de schoen had maar tegen de doelman aanschoot. WRW bleef nog drukken maar Neptunus hield stand en was via enkele snelle counters nog dicht bij de 4-1. Maar zover liet WRW het toch niet komen en moest het wederom toezien dat het in de 1e klasse er toch even anders aan toegaat dan in de 2e klasse. Kansen moeten verzilverd worden want doet men dat niet aan de andere kans is het dan wel raak en worden foutjes direct afgestraft. WRW is qua veldspel niet minder dan de tegenstander maar in de buurt van de zestien heeft de ploeg het niet gemakkelijk.. a.s.Zondag gaat WRW op bezoek bij de v.v.Blauw Wit in Amsterdam dat bij winst de 2e periodetitel gaat pakken dus zal WRW dit moeten zien te voorkomen waarna dan Neptunus de beste kans heeft op die 2e periodetitel.
{loadposition ads}
door Hijman ten Kaate
Eén van de twee wedstrijden die in de 1e klasse B zondag wel doorgang vond, werd onder barre weersomstandigheden gespeeld. Windvlagen met onophoudelijke plensbuien maakte goed voetbal in het treffen tussen Neptunus en WRW nauwelijks mogelijk. Zonder zich overmatig in te spannen wonnen de Rotterdammers verdiend en vrij gemakkelijk van de Briellenaren.
In de eerste tien minuten waren beide ploegen redelijk aan elkaar gewaagd en speelde het spel zich vooral af op het middenveld. Pas in de 10e minuut schoot Mike van Gool van afstand hard in de handen van doelman Richard Venneker. Een minuut later schoot Samit Boukhari aan de andere kant een vrije trap in de handen van de Rotterdamse doelman. In de 16e minuut had WRW de score moeten openen. In het centrum werd laatste man Mike van der Ende door spits Charlo Hassell afgetroefd. Hij stormde op het Rotterdamse doel af, maar schoot de bal voor de Neptunianen gelukkig naast. Twee minuten later kwam Neptunus verrassend op voorsprong. Linkerspits Juan Moonen nam een vrije trap aan de rechter zijkant van het veld. Zijn voorzet was zo scherp dat hij voorbij het hoofd van Gerome van Zonderen vloog, maar wel bij de tweede paal langs de verraste doelman Richard Venneker in het doel verdween 1 – 0. In de 23e minuut kopte Nixon Dias een voorzet van Gerome van Zonderen naast het doel. Na een half uur had WRW noodgedwongen al twee wissels toegepast. Middenvelder Samir Boukhari en spits Charlo Hassell moesten het veld geblesseerd verlaten. In de 40e minuut was WRW wederom gevaarlijk. Rechterspits Danilo Tentua liep op de linkerkant nogal gemakkelijk door de Rotterdamse verdediging. Zijn voorzet bereikte echter geen medespeler. Drie minuten later scoorde Gijs van der Ende voor WRW, maar zijn doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. In de blessuretijd van de 1e helft kwam Neptunus op een fijne ruststand. Rechterspits Gerome van Zonderen dribbelde van rechts soepeltjes naar binnen en gaf de bal keurig op tijd aan de vrijstaande Juan Moonen. De linkerspits schoof de bal tijdig achter de Brielse doelman 2 – 0. In de rust een tegenvaller van Neptunus, dat doelman Jesper Hoogendoorn geblesseerd zag uitvallen. Reservedoelman Mitchel van Vliet was zijn vervanger.
Neptunus begon goed aan de 2e helft. In de 47e minuut werd Mike van Gool bij een voorzet door Tim Stolk met beide handen naar de grond getrokken. De ervaren en goedleidende scheidsrechter Jack de Kroon uit Eindhoven wees resoluut naar de stip. De strafschop werd door de spits zelf benut 3 – 0. In de 53e minuut stuurde Mike van Gool linkerspits Juan Moonen op links weg. Het als voorzet bedoelde schot leverde haast zijn derde treffer op, maar belandde op de paal. In de rebound kwam Gerome van Zonderen net te laat. In de 65e minuut raakte voorstopper Donnover Bot geblesseerd, maar besloot na behandeling toch door te spelen. Even later bekroonde Eelco Tigchelaar een goede actie met een schot. Zijn uithaal spatte op de lat uiteen. In de 75e minuut maakte Thomas van Schayk een forse overtreding op Gerome van Zonderen. De Neptunus speler was hier nogal gepikeerd over. Na de vrije trap reageerde hij geïrriteerd en kwam met gestrekt been in, dat hem geel opleverde. Trainer Rob Jacobs besloot zijn speler in bescherming te nemen en wisselde hem voor Khalid Rahli, die zijn rentree maakte. In de 79e minuut schoot WRW linkerspits Steven Pieternella op het Rotterdamse doel. Zijn harde schuiver werd onderweg getoucheerd door Mike van der Ende en liet invaller-doelman Mitchel van Vliet kansloos 3 -1. Een minuut later was dezelfde doelman attent, toen hij een gevaarlijk schot tot hoekschop verwerkte. Drie minuten voor tijd schoot Mike van Gool op het Brielse doel. Doelman Richard Venneker stopte de bal.
De terugspringende bal ging aan de Neptunus voorwaartsen voorbij. In de laatste minuut zette Khalid Rahli met een boogbal de mee opgekomen Eelco Tigchelaar vrij voor de doelman. Hij wilde in een keer binnen schieten, maar schoot over de bal heen. Het was tevens het laatste wapenfeit. Scheidsrechter de Kroon vond dat het tijd was om de hete douches op te zoeken.
Scheidsrechter J. de Kroon gaf geel aan Gerome van Zonderen (Neptunus) en Tim Stolk, Davey van den Berg, Thomas van Schayk (WRW)
Opstelling: Neptunus: Hogedoorn (van Vliet), Vermolen, v.d. Ende, Bot, Nijssen, Kindt, Dias, Tigchelaar, v.Zonderen (Rahli), v.Gool, Juan Moonen