Na vorige weekend wederom een afgekeurd duel (uit bij Simonshaven) en een doelpuntrijk oefenduel afgelopen week bij Tansvalia ZW (zo) met 0 – 9, mocht de rood-witte brigade deze inhaalronde op bezoek bij sc Voorne. Een complex waar voor beide clubs sentimenten liggen: jarenlang onder voorzitterschap van de gebroeders van der Ent. Rhoon heeft het er altijd moeilijk en de huidige trainer Marcel Langeveld stond daar vorig jaar nog aan het technische roer. Voorne omdat dit de laatste thuiswedstrijd op dit complex zal zijn tegen Rhoon – ze gaan fuseren met WRW en verhuizen naar een nieuw onderkomen. Rhoon was de verdiende winnaar van deze doelpuntrijke wedstrijd en ging met 3 – 4 en de drie punten in opperbeste stemming terug de bus in, helemaal toen de uitslagen van de naaste concurrenten bekend werden.
Het bleek een doelpunrijke middag te worden. Niet alleen op sportpark Meeuwenoord, maar in heel 3D werd er lustig op los gescoord. 36 goals in 7 wedstrijden, gemiddeld vijf per wedstrijd. De talrijke meegereisde supporters van Rhoon (volgens de selectie geeft hen dat echt een kick) konden eerst kijken naar de wedstrijd van Voorne 2 tegen Rhoon 2 welke door de laatste met 0 – 1 gewonnen werd. Waarna de selectie van Rhoon 1 het stokje overnam en de strijd aanging met het eerste van Voorne.
Het draaide ook echt uit op een strijd. Rhoon nam direct het initiatief en ging voortvarend uit de startblokken. Met in de 3e minuut een doelpunt dat werd afgekeurd voor buitenspel, enkele minuten later gevolgd door een scrimmage met enkele doelpogingen waarbij de bal wonderbaarlijk genoeg er niet in wilde. Maar in de 8e minuut was het wel raak – uit een vrije trap van Ferry de Heer kopte Olaf Sap fraai de 0 – 1 binnen. Het daarop volgende half uur bleef Rhoon de bovenliggende partij maar was ongelukkig in de afronding. Gevaarlijke acties van Koen van der Ende over links brachten de spitsen wel in stelling maar niet tot scoren. Rhoon verloor de greep op het middenveld en door een moment van onoplettendheid slaagde Voorne erin door het midden een aanval op te zetten en de gelijkmaker te scoren. Waarna de rust met deze gelijke stand werd bereikt.
Na de rust begon Rhoon weer goed en een eerste aanval ging er net niet in. Vijf minuten later was het aan de andere kant wel bal. Onbesuisd uitlopen van keeper Stefan van der Meulen (raakte hij de tegenstander wel of niet) was voor de arbiter aanleiding de bal op de stip te leggen. En die mogelijkheid werd onberispelijk verzilverd, dus kwam Voorne tegen de verhouding in op 2 – 1. Rhoon rechtte de rug en ging er extra gemotiveerd tegen aan. Eerst een schot van Koen nog net over, waarna Olaf Sap een vrije trap mocht nemen. De indraaiende voorzet werd door iedereen gemist en ging zo het doel in, 2 – 2 dus.
Na nog wat aanvallen met schoten op doel, was wederom een dood spelmoment bepalend. Een vrije trap van Bernd Oranje werd door Olaf Sap keurig cross gekopt over alles en iedereen in het doel. En met 2 – 3 leek het weer de goede kant op te gaan tot de 70e minuut. Verkeerd inschatten door keeper Stefan van der Meulen deed hem een overtreding maken op de spits van Voorne bijna op de achterlijn – rand strafschopgebied en wederom ging de bal op de stip, nu met geel voor Stephan. Gelukkig revancheerde hij zich, stopte de penalty en hield zo Rhoon in de race.
Met nog een kwartier te spelen leek de strijd gestreden toen Olaf een corner mocht nemen – deze werd afgeslagen, kwam voor de voet van Robin Borremans die wederom Sap in staat stelde voor te zetten. Robert van Kleeff stond (zoals bij Rhoon gebruikelijk bij hoekschoppen) nog voorin en kopte de bal onhoudbaar binnen, 2 – 4 dus.
Een ongelukkige sliding van Alex Jansen bracht de bal 5 minuten voor tijd nog in de voeten van een Voornaar die met dit kado wel raad wist (3 – 4) maar Voorne was onmachtig om alsnog gelijk te maken. Invaller Freek Zuidgeest had met zijn eerste balkontakt nog een mooi schot op doel maar de keeper van Voorne stompte de bal over en het bleef dus bij 3 – 4, een verdiende winst voor Rhoon. Man van de wedstrijd was voor Rhoon tch wel Olaf Sap met 3 goals en één assist.
Welke alleen nog maar mooier uitviel toen naar voren kwam dat de naaste concurrenten allebei hadden verloren. Hellevoetsluis bij SSS Klaaswaal en Den Bommel bij Oud-Beijerland, waardoor Rhoon naar de 2e plaats is geschoven en op één punt staat van koploper Hellevoetsluis met 2 wedstrijden minder gespeeld. Oftewel, een mooi persepctief en uitzicht op de koppositie in 3D.
Scorebord: Voorne – RHOON 3 – 4 (rust 1 – 1)
Doelpunten: 08’ 0 – 1 Olaf Sap
37’ 1 – 1 (?) Voorne
50’ 2 – 1 (?) Voorne
56’ 2 – 2 Olaf Sap
67’ 2 – 3 Olaf Sap
76’ 2 – 4 Robert van Kleeff
85’ 3 – 4 (?) Voorne
Opstelling Rhoon: Stefan van der Meulen, Alex Janssen, Robert van Kleeff, Luuk Bijl (40’ Bernd Oranje), Willem-Jan Warnaar, Erwin Roquas, Ferry de Heer, Paul Bestebreurtje (90’ Freek Zuidgeest), Koen van der Ende, Olaf Sap, Pascal Leijten (75’ Robin Borremans)
{loadposition ads}