Vierpolders is het nieuwe jaar goed begonnen. Qua resultaat welteverstaan want er werd vandaag op sportcomplex Coosenhoek een ‘gestolen zege’ geboekt op RDM, 1-0. Er was aanvankelijk maar één team dat voetbalde en dat was RDM. Met fris spel werden de Vierpoldenaren achteruit gedrukt en het enige wat de thuisploeg hier tegenover stelde was de diepe bal spelen, maar James Kuster, die vandaag in de spits stond kon het allemaal niet belopen, wat volkomen logisch was, en zag nagenoeg alle ballen onderschept door de Heijplaatbewoners.
RDM beschikt over een aantal zeer behendige spelers, met name voorin en op het middenveld lopen een paar goeie voetballers rond die de bal snel en goed lieten rondgaan. Jerry de Jong zag zich genoodzaakt om vroeg in de wedstrijd te wisselen om de druk op RDM iets op te voeren, Kuster werd uit het veld gehaald en Bas van der Harg kwam binnen de lijnen. Hij nam de rechtsbackpositie in en Steven van Nes schoof een linie naar voren. Marvin Hokke werd in de spits geposteerd. Dit had wel het gewenste effect want waar Vierpolders veel moeite heeft met druk kon ook RDM hier niet goed mee omgaan. Al moet worden gezegd dat RDM de beter spelende ploeg bleef, de druk op het doel van de thuisploeg werd minder. De grootste kans van de eerste helft was voor de nummer 10 van RDM, in mijn ogen de beste speler van het veld vandaag, maar hij schoot vrij voor doelman Rosinga te gehaast en zag zijn pegel net naast gaan. Vierpolders haalde dus met de brilstand de rust en mocht hier heel blij mee zijn want het had net zo makkelijk 0-2 kunnen staan.
In de tweede helft kwam Vierpolders beter voor de dag. Het spel werd zorgvuldiger en er ontstonden wat kansen. Maar met name de strijd die Vierpolders leverde stond aan de basis van het vandaag behaalde succes. In de 70e minuut kwam Vierpolders op voorsprong. Steven van Nes kwam op over rechts en zag zijn voorzet richting doel zeilen en bij de tweede paal binnenvallen, 1-0. Zelf beweert hij dat het een bewuste lob was maar hier waren de meningen na afloop in de kleedkamer over verdeeld. Hoe dan ook, de voorsprong was er. Acht minuten later kreeg RDM dé kans om gelijk te maken. Steven Moerman kreeg de bal in de zestien tegen zijn arm en de scheidsrechter wees resoluut naar de penaltystip. RDM’er Van Pelt nam de verantwoordelijkheid op zich maar Vierpolders keeper Ben Rosinga koos de goede hoek en redde met een katachtige reflex.
De laatste tien minuten was het pompen of verzuipen voor RDM maar de Vierpolderse defensie liet zich niet in de luren leggen, sterker nog, omdat RDM één op één ging spelen kwamen er nog een aantal grote kansen voor Vierpolders. Deze waren helaas niet aan de spitsen besteed, vooral de ijverige Marvin Hokke had twee keer een grote kans om de voorsprong te verdubbelen. Vlak voor tijd kwam RDM nog een keer dichtbij maar Rosinga gooide zich voor de bal en werd vol in zijn gezicht geraakt door een RDM speler. Met een tand door zijn lip en een bloedneus speelde hij de wedstrijd uit en daarom, en natuurlijk vanwege de gestopte strafschop, werd hij de man van de wedstrijd. Volgende week moet Vierpolders op bezoek bij MaasstadTediro, hopelijk kunnen de mannen van trainer De Jong de stijgende lijn voortzetten.
Vierpolders: Rosinga, Van Nes, Vermeulen, Moerman, Prins, Noordermeer (70’ De Jong), Van der Marel, M. Hokke, Kremer, Y. Hokke (86’Wubben), Kuster (25’ B. van der Harg).
{loadposition ads}