Wanneer je doelpunten wilt zien moet je naar een wedstrijd van XerxesDZB komen kijken. Was het gemiddelde al 5 goals per wedstrijd, in de thuiswedstrijd tegen Heerjansdam kwamen daar nog eens 6 treffers bij, waarvan 5 aan Blauwwitte kant. Heerjansdam trad weliswaar in het groenzwart aan, maar had toch een sterke blauwwitte achtergrond.
Onder leiding van het duo Winand van Loon en Robert Ouwendijk startten Steve Kot en Boy Stoops in de basis, Youssef el Bahri begon op de bank. Vanaf het eerste fluitsignaal was het een snelle en open wedstrijd waar veel gebeurde voor de goals. Heerjansdam had duidelijk gewonnen aan zelfvertrouwen door de laatste thuisoverwinning en liet in aanvang geenszins blijken dat de ploeg in de staart van de ranglijst terug te vinden is. Ook XerxesDZB, dat Andy Bouterse en Mario Bilate miste door blessures en Sebastiaan Pot één wedstrijd geschorst wist, kwam fel uit de startblokken.
De betere kansen waren voor de Zebra’s en uit één daarvan scoorde Serginho bekeken de 1-0. Heerjansdam antwoordde met een aantal goede aanvallen en kort na de openingstreffer was de stand alweer gelijkgetrokken door Steve Kot. De andere voormalige blauwwitter miste in deze fase ook een grote kans door in de rebound de bal van zijn schoen te laten springen. Tegen het half uur liet Rowan Zechiel zien dat XerxesDZB niet alleen veel goals maakt, maar ook hele mooie. Uit een afgeslagen voorzet van Wesley van Leeuwen draaide hij goed weg en krulde de bal fantastisch in de voor de keeper linkerbovenhoek. Door de hernieuwde voorsprong verbeterde het spel van de blauwwitten en een aantal kansen volgden, overigens ook aan de andere kant kwam Heerjansdam nog een aantal keren gevaarlijk door. Vlak voor rust tekende Andrew Dias de 3-1 aan, zo mogelijk nog mooier dan de 2-1.
Diezelfde linkerbovenhoek was het eindpunt van een prachtige wreeftrap. Enkele seconden later blies de scheidsrechter die het in de eerste helft soms moeilijk had, maar die na de rust de wedstrijd weer volledig in de grip kreeg. Als je met 3-1- de rust ingaat, moet je vooral zorgen dat je het eerste kwartier voorkomt dat de tegenstander weer in de wedstrijd kan komen door de aansluitingstreffer. Dat besef was zichtbaar. Vrij gemakkelijk bleef XerxesDZB verdedigend op de been, ook met het vertrouwen dat met deze voorhoede er altijd weer kansen komen, die kwamen er ook voldoende en uit een slecht dichtklappende buitenspelval kon Serginho rechts doorgaan, vrij voor de keeper legde hij af op Kevin Liefhebber die geen moeite had de 4-1 binnen te lopen.
Wedstrijd gespeeld, drie punten binnen. Maar voor de Liefhebbers tekende Kevin nog de 5-1 aan. Wederom een prachtig doelpunt, vooral voor de fijnproevers. Met het echte spitseninstinct legde hij de bal langs iedereen heen precies tegen het zijnet. Omdat de wedstrijd van GVVV werd afgelast zijn we nu in punten gelijk gekomen met de koploper, door het aanmerkelijk betere doelsaldo van de Veenendalers blijven zij echter koploper.
{loadposition ads}