In een weekeinde dat vele wedstrijden in de 4e klasse F door de slechte veldomstandigheden waren afgelast diende NOCKralingen op kunstgras in actie te komen tegen HWD. Het naar mijn mening veel te laag geklasseerde HWD bleek deze middag een alles behalve makkelijke tegenstander. Het veldspel in de eerste helft golfde dan ook op en neer en daarbij moesten de Toepadbewoners vooral de snelle buitenspelers van HWD in toom zien te houden.
Ook vandaag bleek dat het de laatste weken verdedigend allemaal wel aardig op de kaart staat. Na de terugkeer van Maurice van Overeem, vorige week bij Aeolus al erg goed, geflankeerd door Marco Kroon staat er een centrum dat moeilijk te passeren blijkt. Daarbij opgeteld op rechtsachter Jimmy Santos en op linksachter Thierry Polhuijs is het verdedigend allemaal wat stabieler de laatste wedstrijden. Zoals gezegd in de 1ste helft een op en neer golvend spelbeeld, waarbij NOCKralingen iets sterker was dan HWD. Dit werd in de 33ste minuut van de wedstrijd beloond met een treffer voor de Kralingers die ontstond uit een mooie aanval. Diovanni Duarte speelt aan de linkerkant met een steekpass John Valdes aan, welke speler vervolgens op de zestien van HWD Josef ’t Hooft weet te vinden, Josef speelt de bal direct door op de inkomende Ricardo Smulders, die deze pass met een lage schuiver langs de HWD doelman weet te plaatsen, 1-0. Dit leek een bevrijdende treffer te zijn voor NOCKralingen deze middag, maar al 3 minuten later moest de tot dan goed spelende John Valdes worden gewisseld na een opgelopen hamstringblessure.Voor John Valdes kwam Gerson dos Reis binnen de lijnen. Net na deze wissel moet NOCKralingen doelman Michael Koolmees nog een keer handelend optreden om de gelijkmaker van HWD te voorkomen, door goed te anticiperen en de bal met overtuiging voor de voeten van een speler van HWD weg te plukken. In de stand kwam echter geen verandering meer en met 1-0 werd de kleedkamer opgezocht.
De tweede helft was een helft van overleven. NOCKralingen kwam niet meer aan voetballen toe en onze gasten drukten NOCKralingen steeds verder terug op eigen helft. Ondanks het driftig aanvallen van HWD leverde het al met al niet heel veel gevaarlijke kansen op, maar een aantal hachelijke situaties in en om het zestienmetergebied van NOCKralingen had ook zomaar een treffer voor onze gasten op kunnen leveren. Al met al is het een tweede helft geworden waar eigenlijk weinig meer over te zeggen valt. Het was een beetje voortkabbelende wedstrijd, waarin HWD de betere ploeg was, maar waar NOCKralingen met veel inzet de punten aan het Toepad probeerde te houden. Deze inspanning leverde Jermaine Ho-Sam-Sooi nog een tweede gele kaart op, zodat deze speler ook nog eens voortijdig de douche op mocht gaan zoeken. Er vielen deze middag wederom een groot aantal kaarten, waar dit naar de mening van beide ploegen geheel onnodig was, maar het lijkt tegenwoordig niet anders meer te kunnen. Voor de meest onbeduidende dingetjes wordt een kaart getrokken en als er dan eens een keer echt wat aan de hand is wordt vakkundig de ogen gesloten. Dit zou eens goed onder de loep genomen moeten worden, want geen ene club zit te wachten op een berg schorsingen, maar door het overtrokken optreden in deze voetbaljaargang, zal het in het verdere verloop van de competitie niet makkelijk worden voor bepaalde ploegen om een representatief elftal op het veld te brengen. Dit kan nooit de bedoeling zijn van een voetbalcompetitie, maar de clubs zullen ermee moeten leven. Al met al wist NOCKralingen de 1-0 vast te houden en bleven de drie punten aan het Toepad. Zondag a.s wacht de lastige uitwedstrijd bij koploper Excelsior en met de schorsingen die er zijn en zullen volgen zullen de Toepadbewoners ook daar de handen weer vol krijgen.
Doelpunten NOCKralingen: Ricardo Smulders 1.
NOCKralingen:
{loadposition ads}