Tegen het bezoekende Swift Boys was de opdracht van Dilettant duidelijk; probeer met gedrevenheid en inzet afstand te nemen van Swift Boys en zo wat ruimte te krijgen op de onderste plaatsen in de 2e klasse D.
De eerste tien minuten was de strijd in evenwicht en moest Dilettant keeper Jeroen Bosman optreden tegen de doorgebroken Rotterdamse middenvelder Mo Boulahyan, maar de Krimpense goalie hield zijn ploeg in de wedstrijd. Bij de volgende aanval van Dilettant werd de bal goed teruggelegd op de aanstormende Peter Roos, die vanaf zijn favoriete plek op het middenveld een splijtende knal losliet op het doel van keeper Jeffrey van Wieringen, waarop deze geen antwoord had en de 1 – 0 op het scorebord kwam. 5 Minuten later kwam de gelijkmaker van de voet van Michel van Vianen letterlijk uit de lucht vallen; een schot op het Dilettantdoel leek over te gaan maar verdween in de verre hoek. ( 1 – 1 ).
Vanaf dat moment stroopten vooral de middenvelder van Dilettant de mouwen op. Peter Roos, Remco Mulder en debutant in de basis Patrick Groen gaven het positieve voorbeeld aan de rest van de ploeg die daarin meeging. De druk op het Swift Boys nam toe en het Krimpense publiek ging er in geloven. Bij een Dilettant corner van de linker kant werd Remco Mulders door Fabian Keerveld vastgehouden en scheidsrechter Waleveld uit Leiden kon niets anders doen dan Keersveld een gele kaart te geven en de bal op de stip gte leggen.
Luuk Cummins greep de buitenkans en verzilverde in de 20e minuut de strafschop ( 2 – 1 ). Vanaf dat moment hadden vooral de mannen van trainer André Staffleu moeite met de leiding, veel commentaar bezorgde Cohen een gele kaart en na 30 minuten vond scheidsrechter Waleveld heet genoeg en laste een afkoelingsperiode van 10 minuten in. Na de ingelaste rustpauze was het aanmerkelijk rustiger binnen de lijnen maar in de 38e minuut vloerde Ennio Ostiano Marnix v.d. Adel. Ostiano kreeg geel en Marnix v.d. Adel benutte de 2e strafschop, zodat beide ploegen met een 3 – 1 stand gingen rusten.
Na een kwartier spelen in de 2e helft kreeg Swift Boys een goede kans op de aansluitingstreffer maar Dilettant aanvoerder Luuk Cummins kwam zijn geslagen doelman te hulp om de bal uit het doel te werken. Uit een goed uitgevoerde counter in de 71e minuut van Dilettant door Tim van Diejie en Marnix v.d. Adel kon Michel v.d. Herik de eindstand op een dik verdiende 4- 1 bepalen. Met dit goede gevoel moeten de mannen van trainer Richard Mank volgende week de strijd aangaan bij één van de titelkandidaten Nieuwerkerk.
{loadposition ads}