Afgelopen zondag moest Spaland aantreden tegen Delfia. Op een alweer slecht bespeelbaar veld zou er gewonnen moeten worden anders zou Spaland voorlopig afhaken in de strijd om de eerste plaats. Door het verlies bij de Ster stond Spaland weliswaar nog bovenaan, maar heeft het meer verliespunten dan bijvoorbeeld SEP.
Delfia begon sterk aan de wedstrijd, waardoor Spaland vooral aan het zoeken was hoe daarmee om te gaan. Op het moment dat Spaland het antwoord gevonden dacht te hebben, kwam Delfia op een 1-0 voorsprong. Een spits van Delfia kreeg de bal en zocht naar een gaatje om te schieten, doordat Spaland niet adequaat ingreep, vond hij het gaatje. Het op het oog houdbare schot verdween plots in het doel. Na het doelpunt zakte Delfia iets in om op de counter te spelen. Hierdoor kreeg Spaland meer controle over de wedstrijd. De grootste kans voor Spaland kwam op naam van M. Roozen, waar hij zag zijn kopbal recht in de handen van de keeper belandden. Even later was het aan de andere kant wel raak. Een indraaiende vrije trap werd door de centrale verdediger van Delfia hard achter Spaland goalie R. Donks gekopt. Na de 2-0 voor Delfia probeerde Spaland voor rust nog de 2-1 te maken, maar keer op keer liep Spaland zich stuk op de achterste linie van Delfia.
In de 2e helft kwam Spaland een stuk beter uit de kleedkamer. Maar net als in de eerste helft kon Spaland geen vuist maken. Toch kwam Spaland terug in de wedstrijd door een rake vrije trap van I. Patir. Hij krulde de bal om de muur in de verre hoek. Pas in de 65 minuut, toen Delfia met 10 man kwam te staan na een slaande beweging op R. van Gerven, was Spaland in staat om het Delfia echt lastig te maken. De trainer van Delfia bracht een extra verdediger en gokte volledig op de snelheid van hun 2 spitsen. Dit bleek een goede tactiek, want Spaland wist geen grote gaten te vinden in de verdediging van Delfia. Het was zelfs Delfia dat een minuut voor tijd nog op 3-1 kwam. De spits van Delfia kreeg de bal op het middenveld, gebruikte goed zijn lichaam en speelde 4! man uit. Hij werd pas op de zestien gestuit, maar wist nog met zijn grote teen de bal bij een medespeler te krijgen. Hij legde de bal goed neer en schoot hem strak in de verre hoek.
Na deze nederlaag doet Spaland een stapje terug in de strijd om de koppositie. Volgende week zal er uit een ander vaatje moeten worden getapt. De tegenstander is dan de Delftse studenten vereniging Taurus.
Opstelling Spaland:
Ricardo Donks, Marco van Dijk, Gerard Verbiest, Melvin Roozen, Neffe Badi, Leroy Lingen, Marco Herben, Ismail Patir, Lex Piek Raymon van de Berg (Jeffrey Rodriquez), Robin van Gerven
{loadposition ads}