Zaterdag haalde NBSVV haar tweede punt van de competitie binnen. In een aantrekkelijk duel, dat overigens op een ongebruikelijk tijdstip (13:00 uur) begon, wist NBSVV overeind te blijven tegen een fel en gretig spelend Leonidas.
De gasten, die onder leiding staan van de ex-profs John Schuurhuizen en Romeo Wouden, verslikten zich in de taaie weerstand van NBSVV en kwamen niet verder dan 0-0. De eerste helft liet een beter combinerend Leonidas zien, maar verder aan een aantal schoten op het doel van keeper Lars van der Erve kwam men niet.
Aan de kant van NBSVV was laatste man Dennis Groosjohan weer de grote uitblinker. Tal van keren onderschepte hij de aanval van de thuisclub. Voor de rechtsachter positie ontwikkelt zich een interessante strijd. Lange tijd leek Brent de Haan de plaats van de geblesseerde Ivo van Alphen voor zich op te eisen. Maar zijn jongere broer Stefan van Alphen zit op het vinkentouw.
Trainer Hans de Heer verwisselde tijdens de rust de beide spelers en wakkerde hiermee de concurrentiestrijd aan. Aanvallend was NBSVV, vanwege het ontbreken van de geblesseerde Niels Jacobs, afhankelijk van het duo Edwin Bestebreur en Sander van der Geest. Hiervoor zijn de keuzes voor de oefenmeester minder uitgebreid. Van der Geest verrichtte goed werk, maar kan niet verbloemen dat hij vanwege blessureleed lange tijd weinig in actie is geweest.
Het meeste gevaar kwam van spelverdeler Paul Bestebreur. De routinier legde de juiste instelling aan de dag door zijn weekje vakantie te onderbreken voor het duel in Rotterdam Schiebroek. Niet geheel fit haalde hij toch het einde van de wedstrijd. Kort voor het eindsignaal leek hij de volle winst naar NBSVV toe te trekken, maar zijn poeier op het vijandelijke doel ging rakelings over de lat. Direct na deze kans was het Leonidas die de gelegenheid kreeg de winnende goal te scoren. Deze keer stond de lat boven keeper Lars van der Erve in de weg. De terugspringende bal bleef voor de doellijn steken volgens ass. scheidsrechter Hans Molendijk.
De goedleidende scheidsrechter Oskam deelde de mening van zijn assistent en wuifde protesten van Leonidas gedecideerd weg. Een verdiend gelijkspel voor de mannen van trainer Hans de Heer en een opsteker voor het moraal dat zaterdag in de resterende 30 minuten tegen Excelsior Pernis heel belangrijk is. De wedstrijd begint met een 1-1 stand. Het volgende punt ligt dus binnen handbereik. Maar dat zal de gedreven oefenmeester niet als uitgaanspunt gebruiken in zijn voorbereiding deze week. Drie punten moeten haalbaar zijn, zeker gezien de instelling in de afgelopen wedstrijden.
NBSVV: Lars van der Erve, Brent de Haan (Stefan van Alphen), Dennis Groosjohan, Marc Bravenboer, Jaap Wessels, Alex Bestebreur, Jordi Bremer, Maurice Tenwolde, Edwin Bestebreur, Paul Bestebreur, Sander van der Geest (Hansjan van Genderen).
{loadposition ads}