Even leek het een Zuiderpark-scenario te worden: een ruststand van 1-0 voor de thuisploeg en legio gemiste kansen voor De Zwervers. Gelukkig werd de tweede helft het verschil wel uitgedrukt in doelpunten en won de IJVV uiteindelijk met 2-4. Als het vizier wat meer op scherp had gestaan, dan had een veel hogere uitslag neergezet kunnen worden. Naaste concurrent Schoonhoven verloor uit bij Moerkapelle, waardoor nu de laatste wedstrijd van deze periode gaat uitmaken wie er met de periodetitel vandoor gaat.
De wedstrijd begint dramatisch voor de IJVV, want binnen drie minuten staat de thuisploeg al op voorsprong. Een diepe bal wordt verkeerd getaxeerd door de verdediging. De hierop volgende voorzet wordt door Jeffrey Boslooper in eigen doel getikt. Wederom een achterstand tegen een ploeg die na de goal alles uit de kast trekt om het spel te vertragen en de tegenstander uit het spel te halen. Een terechte keuze van SVDPW (Sport Vereniging Door Plicht Winnen), maar daarom niet minder vervelend voor De Zwervers, dat op deze manier niet echt in het spel weet te komen. Toch weet de IJVV de eerste helft een aantal grote kansen te creëren. Vlak na de 1-0 krijgt Ivanildo Wouden een niet te missen kans, wanneer Jay Falix na een goede actie de bal op een presenteerblaadje aan Wouden geeft, maar deze de bal volledig verkeerd raakt en meters naast de lege goal schiet. Ook gelegenheidsspits Bas den Hartogh krijgt een niet te missen kans: een vrije trap van Wesley den Hollander belandt bij de tweede paal en via het hoofd van Alex Bekker en de handen van de keeper, valt de bal op een meter van het doel voor de voeten van Den Hartogh, maar hij weet de bal nog over te krijgen. Wanneer dit soort kansen gemist worden, dan wordt het een lastig verhaal. Aan de andere kant van het veld moet Brian Schouten nog een keer ingrijpen na een goed schot van Auke Harkema en dus wordt er gerust met een zeer onterechte 1-0 voorsprong voor SVDPW.
De start van de tweede helft is voor IJVV De Zwervers gelukkig wel perfect. Binnen een minuut na rust weet de ploeg de gelijkmaker te scoren, wanneer na een goed lopende aanval de bal bij de mee opgekomen back Sander van der Meer belandt en hij met een droge schuiver diagonaal binnen schiet. De gelijkmaker voelt wel als een bevrijding en De Zwervers gaat langzaamaan beter voetballen en zet SVDPW steeds meer onder druk. SVDPW komt er niet meer uit en beperkt zich tot verdedigen. Er komen steeds meer kansen en de voorsprong voor de IJVV kan niet uitblijven. Nadat Falix twee grote kansen mist, is het in de 69e minuut Den Hollander die met een bekeken plaatsbal de 1-2 binnen schiet vanaf de zestien. Het lijkt nu een kwestie van erop en erover, maar geheel uit het niets krijgt SVDPW een uitgelezen kans om de gelijkmaker aan te tekenen. Een vrije trap wordt de zestien ingeschoten en tijdens een luchtduel komt de bal per ongeluk tegen de hand van Bekker en tot ieders verbazing legt de scheidsrechter de bal op de stip. Gelukkig voor de IJVV weet Schouten de bal te stoppen. De corner levert geen gevaar op en een minuut later ligt de 1-3 in het mandje. Na een prachtige actie van Wouden over de rechterkant komt de bal bij de ingevallen Reurings die de bal voor het intikken heeft. Alweer zijn achtste goal van het seizoen. Als drie minuten later de 1-4 ook valt – na een pass van Den Hollander stapt Wouden slim over de bal heen, waardoor Boslooper eenvoudig kan binnenschieten – lijkt een hogere score alsnog haalbaar, maar de IJVV weet in de laatste tien minuten niet meer te scoren. SVDPW lukt dit wel, wanneer in de 82e minuut een afgeslagen voorzet opnieuw wordt ingebracht en wordt binnen gekopt. SVDPW krijgt nog een beetje hoop op een goed resultaat, maar is niet bij machte om De Zwervers te verontrusten.
Door het verlies van Schoonhoven en de overwinning van de IJVV gaan beide ploegen weer aan kop in de 3e Klasse B met 15 punten uit 7 wedstrijden, op de voet gevolgd door Moerkapelle en Rijnmond HS die een punt minder hebben. Over twee weken zal dus beslist gaan worden wie van deze vier periodekampioen wordt. Schoonhoven lijkt de beste papieren te hebben, want de ploeg heeft een doelsaldo van +7 ten opzichte van de IJVV. Schoonhoven speelt thuis tegen Rijnmond HS, Moerkapelle speelt uit bij Zuiderpark en De Zwervers treft thuis CION. Een spannende ontknoping dus. Graag tot over twee weken, want volgende week is een inhaalprogramma.
Opstelling:
Brian Schouten; Robbert Groeneveld (’25 Alex Bekker); Leon Hofman; Ferry Smit (’45 Dennis Reurings); Sander van der Meer; Jeffrey Boslooper ©; Johan van Wijk; Ivanildo Wouden; Wesley den Hollander; Jay Falix; Bas den Hartogh.
{loadposition ads}