DVO had afgelopen zaterdag geen enkele moeite met GGK. Ondanks de goede bedoelingen en inzet van de gasten, ondervonden de Vlaardingers nog het meeste verzet van de overactief vlaagende grensrechter. Uiteindelijk mocht dit ook niet baten en stapte DVO met een verdiende 6-1 overwinning van het veld.
Zonder de vakantie vierende Peter van Hulst mocht DVO dit keer vanaf het begin aantreden met Cengiz Topal, die na een lange periode van blessureleed zijn eerste basisplaats van het seizoen pakte. Hij viel direct op door in de 2de minuut door te breken en in het 16 meter gebied onderuit te worden getrokken. De penalty werd zwak maar doeltreffend ingeschoten door Wapenaar waardoor DVO al vroeg kon juichen, 1-0. 1 minuut later overkwam Roy Stam hetzelfde in de 16, maar de naar later zou blijken, wat chaotische scheidsrechter durfde dit keer niet richting stip te wijzen. DVO speelde in het restant van de eerste helft erg zwak, creëerde hier en daar wat kleine kansjes en GGK bleef dan ook moeiteloos overeind. Het betekende echter niet dat de gasten kwamen om punten mee naar huis te nemen, DVO keeper Zuur moest alleen gestrekt naar de bovenhoek na een knappe actie van GGK spits Papi Amokachi. Bij het sluiten van de 1ste helft was het Oncu die Topal de bal gunde waardoor DVO met 2-0 dacht te gaan rusten. De grensrechter liet zich echter van zijn “beste” kant zien en gaf als vanzelfsprekend onterecht buitenspel aan. 1-0 dus bij de rust.
Na de rust begon DVO een stuk feller en besefte het dat de minimale voorsprong te risicovol was. In de 49ste minuut was het Wapenaar die over de flank ontsnapte en de bal strak voorgaf op Topal. Laatsgenoemde maakte de hoge bal prima met de borst af, 2-0. Traditionelerwijs was het 2 minuten later alweer 2-1, omdat de nummer 7 van GGK geheel werd vrijgelaten op de rand 16 meter. Zijn schot in de korte hoek was Zuur te machtig, en weer kon DVO niet de nul houden. Een half uur voor het einde was het wederom Topal die aan de verdediging ontsnapte en weer onderuit werd gehaald. De leidsman was onverbiddelijk en stuurde de nummer 6 terecht met direct rood van het veld. 2 minuten later viel het vonnis over GGK doordat Stam snoeihard afrondde na een scrimmage voor het doel. In de 69ste minuut was er wederom een hoofdrol voor Topal, die vanaf de zijlijn de bal voor de voeten van de ingevallen Mustafa Telli legde en zo de was de 4-1 geboren. Na een goede actie van dezelfde Telli op links kwam de bal voor de voeten van Oncu, die beheerst de 5-1 aantekende, waarna Telli zelf weer voor het slotakkoord mocht tekenen na een goede actie van Pavol Gorsky, 6-1.
Op papier dus een mooie overwinning voor DVO, op het veld was er met name in de 1ste helft nog veel op het spel aan te merken. DVO staat nu stevig op de 5de plaats en sluit daarmee de tot nog toe duidelijke top 5 van deze competitie af. De komende 4 wedstrijden krijgen de Vlaardingers echter de nummers 1 t/m 4 voorgeschoteld, eind oktober zal men weten of het echt iets te betekenen gaat hebben in de 4de klasse D.
Foto Copyright Ruben Zegers, Overige foto’s op: http://www.oypo.nl/AA273C8F3E005C62
{loadposition ads}