Een onverzettelijk Zwartewaal behaalde door de juiste spirit en een flink doorzettingsvermogen een nipte, maar verdiende overwinning van 2 -1 tegen de Jonge Spartaan uit Middelharnis.
Aanhaken of wegzakken
Afgelopen zaterdag was het, zoals Rene Eland het al voor de wedstrijd aangaf, van belang om te winnen. Verlies zou betekenen dat Zwartewaal in de onderste regionen terecht zou komen. Met een gelijkspel schoot de ploeg ook niet echt op, maar met een overwinning zou een plek in de middenmoot het loon zijn. Het laatste gebeurde, maar niet eerder dan door er gezamenlijk en de volle negentig minuten lang voor werd geknokt.
Rick Struik
De omstandigheden waren verre van ideaal. Het was elf graden, een harde wind met regelmatig striemende buien en af en toe een mager zonnetje tussendoor. Danny Huisman moest deze keer verstek laten gaan en Marc van der Vliet kon geen hele wedstrijd aan i.v.m. de nasleep van een enkelblessure. Daarom stond Michel van Gurp linksback en vormde Mark van der Graaf en Dennis Briggeman het centrum van de verdediging met daarachter de opnieuw goed keepende Peter van den Heuvel.Zwartewaal had het de eerste helft lastig, maar de verdediging kon zich vrij eenvoudig staande houden, omdat met name het middenveld onder aanvoering van Eric van Maijenburg een prima pot op de grasmat legde. Maar het was het typerende doorzetten van Rick Struik, die de Jonge Spartaan aan het wankelen bracht. De vrije trap die Rick, als de vervanger van Danny Huisman verdiende, werd hard en laag ingeschoten door Mark van der Graaf. Dennis Briggeman was er als de kippen bij om de terugspringende bal hard in de touwen te trappen. Zo kwam Zwartewaal verrassend, maar niet echt onverdiend op een voorsprong.
De jonkies
De tweede helft had Zwartewaal de inmiddels iets afgenomen wind in de rug en dat scheelde een slok op een borrel. De Jonge Spartaan bleef erin geloven en gelijk hadden ze. Maar echte kansen konden de gasten niet afdwingen. Een paar afstandschoten brachten nog het meeste gevaar. Een keer moest Peter van den Heuvel het antwoord schuldig blijven. Maar de bal spatte op de paal. Zwartewaal had geluk. Maar met dat schot, maar had de Jonge Spartaan haar kruit wel verschoten. Rick Struik werd rond de twintigste minuut vervangen door Ed van Doorn. Het spelbeeld veranderde niet door die wissel. Maar het werd wel 2 – 0 voor Zwartewaal. Het waren de jonkies, die al voor het nodige gevaar hadden gezorgd , die de tweede Zwartewaalse treffer op hun conto mochten schrijven. Casper van der Tuin kon, toen het er al niet meer naar leek, knap de bal vanaf de achterlijn nog voorzetten. Danny van der Spuij kwam slim en snel voor zijn man. En dat was genoeg om de bal simpel in het doel te tikken.
De laatste tien minuten
Lang heeft Zwartewaal niet kunnen nagenieten van die 2 – 0 voorsprong, want nog geen drie minuten later scoorde de Jonge Spartaan al tegen. Met nog toen minuten op de klokken ging het erom spannen. Dennis Briggeman werd naar de kant gehaald en Marco van der Vliet nam de laatste tien minuten voor zijn rekening. Stephan van Lent, al bijna niet meer weg te denken van het middenveld, hield zich goed staande en bikkelde met de Michael van Maurik tussen verdediging en aanval. Deze twee verbindingsofficieren bleven de aanvoer verzorgen. Jammer dat, toen de Jonge Spartaan achterin meer risico’s nam, Zwartewaal de genadeklap niet kon uitdelen. Maar niemand die daar na afloop nog echt om maalden. Hierdoor bleef het wel spannend, want een doelpuntje kan zo gemaakt zijn. De Jonge Spartaan drong de laatste tien minuten aan, maar het lukten de gasten niet echt gevaarlijk te worden. Toch was het ver in de blessuretijd nog bijna raak voor de mannen uit Middelharnis, maar toen was het Martijn Bekker die voor Zwartewaal redding bracht. De wedstrijd begon om 15.00 uur, maar het was bijna 17.00 uur toen uiteindelijk de werd afgefloten en Zwartewaal daarmee haar tweede overwinning van dit nog prille seizoen behaalde. Dat het geen kwalitatief hoogstaande strijd geweest was, was niet het belangrijkste van die middag. De punten waren binnen. Zwartewaal sluit netjes aan bij de middenmoot en weet dat zij hun partijtje goed kunnen meeblazen.
{loadposition ads}