Vandaag speelde Nieuwenhoorn de eerste uitwedstrijd in de hoofdklasse A, bij JOS/Watergraafsmeer. De volksclub uit Amsterdam had afgelopen week in de laatste fase van de wedstrijd bij DHC de volle winst laten glippen. Een niet geringe opgave dus voor de mannen van Martin Klomp. Nieuwenhoorn moest vorige week duidelijk nog wennen aan het hogere niveau (1-3 verlies, thuis tegen HBS), maar dat nam niet weg dat trainer Martin Klomp tegen Jos/W’graafsmeer dezelfde elf basisspelers het veld instuurde.
Ook nu was Nieuwenhoorn de eerste 20 minuten zoekende en kon geen grip te krijgen op de wedstrijd. In de beginfase was de meeste opvallende man in het veld scheidrechter Souwen, die meende om bijna elke overtreding van de zwart-witten te moeten bestraffen met een gele kaart. Na 23 minuten hadden Bas van de Made, Djerreld Muntslag en Michel Melissant al geel gezien. En voor enkele kaarten kon je twijfelen of een kaart wel was verdiend. De eerste kansjes waren voor Jos/W. Uit een gevaarlijke vrije trap werd een inzet in de handen van Sander van Eck gekopt. Even later werd een schot vanaf 16 meter ook door van Eck uit het doel gehouden.
Daarna nam Nieuwenhoorn het heft in handen en volgden er een paar uitstekende doelkansen voor de Rijksstraatwegbewoners. Eerst was het Jan Tuitel, die, na een mooie combinatie met Patrick Mbole, net te zwak inschoot om keeper Middelbeek te passeren. Na ruim een half uur belandde een inzet van Patrick Mbole op de paal, na goed voorbereidend werk van Everton Pires Tavares en een minuut later werd een hard schot van Michel Melissant net afgeblokt door de verdedigers van Jos/W’graafsmeer.
Acht minuten voor rust was het wel raak voor de Gansewinkelbrigade. Jan Tuitel wist uit een vrije trap het hoofd van Michel Melissant te vinden, die de bal uitstekend in de verste hoek inkopte: 0-1.
Nieuwenhoorn controleerde de wedstrijd volledig en gaf niets meer weg. Het kwam voor de rust niet echter meer tot scoren.
Na de thee ging Nieuwenhoorn onverschrokken verder en incasseerde de thuisploeg ook 2 gele kaarten van scheidsrechter Souwen. Djerrald Muntslag verrichtte goed werk door als aanvaller veel ballen te veroveren en Dimitri Gomes kon alleen met heel veel moeite afgestopt worden door de verdedigers van de Amsterdammers. Een grove charge op Gomes in het strafschopgebied van Jos/W werd door de scheidrechter niet op waarde ingeschat, waardoor een zekere elfmetertrap weg werd gewuifd.
Halverwege de tweede helft kantelde de wedstrijd als gevolg van een tweede gele kaart voor Michel Melissant. De doelpuntenmaker van de eerste helft blokte,een tegenstander op 20 meter van het Nieuwenhoorndoel, Souwen oordeelde dat dit een gele kaart verdiende, waardoor de Herkinger met zijn tweede geel, dus rood, van het veld werd gezonden.
Hierop wisselde trainer Klomp spits Mbole voor verdedigende middenvelder Koen Speelman.
Nieuwenhoorn werd in de verdediging gedrukt en uiteindelijk wist Jos/W tien minuten voor tijd een gaatje te vinden in de zwarte witte defensie. Anthony Piqué werd op de achterlijn in de rug gelopen, waardoor Nieuwenhoorn een onnodige corner weggaf. De dekking bij deze corner was rommelig en het was Jos/W die de bal bij de tweede paal achter keeper van Eck wist te werken; 1-1.
Daarna waren er slechts nog kleine kansjes over en weer. Sander van Eck stopte een schot vanaf 18 meter en voor Nieuwenhoorn liet Tom Klaassen, in de slotfase ingevallen voor Djerreld Muntslag, een prachtige mogelijkheid onbenut. Dik in blessuretijd gilde alles wat Jos/W een warm hart toedraagt om een strafschop voor een aangeschoten handsbal. Maar dit keer nam scheidsrechter Souwen wel de juiste beslissing en liet doorspelen.
Met 1-1 stond een eindstand op het scorebord waar Nieuwenhoorn het minst tevreden mee was. Dit had een 3-puntenwedstrijd voor de Van Gansewinkel formatie moeten zijn, maar de rode kaart voor Melissant gooide roet in het eten.
Het positieve van vanmiddag was wel dat Nieuwenhoorn wist te domineren op hoofdklasseniveau. Met elf man tot aan het slot van de wedstrijd had dit normaal gesproken zeker beloond geworden met drie volle punten. Het belooft in ieder geval veel voor de volgende thuiswedstrijd tegen Feijenoord AV, die tot nu toe ook nog maar 1 puntje hebben kunnen scoren in de eerste 2 competitiewedstrijden.
JOS/Watergraafsmeer – Nieuwenhoorn 1-1 (0-1) | 37.min. Michel Melissant 0-1; 80.min. Robin Muller van Moppes 1-1.
Opstelling Nieuwenhoorn: Sander van Eck, Anthony Pique, Dannu Kraijema, Bas van de Made, Erie van der Zwan, Michel Melissant, Dimitri Gomes, Patrick Mbole (68. Koen Speelman), Everton Pires Tavares, Djerreld Muntslag (89. Tom Klaassen), Jan Tuitel.
Opstelling JOS/W’graafsmeer: Martijn Middelbeek, Stanley Jongkind, Paul Bouterse, Alex de Bruijne (56. R.A.Stolp), Giovanni Zebeda, Arthur van Metelen, Erik Homan, Maurice Renger, Enzo (46. JH Lorier) Maria, Robin Muller van Moppes, Ivo Pas (84. K.M. Misadanzo)
Scheidsrechter R. Souwen, geassisteerd door de heren Wagemans en Kaya, gaf gele kaarten aan de volgende spelers: Van de Made, Muntslag en Melissant (2x = rood) van Nieuwenhoorn en Bouterse en Jongkind van JOS/W’graafsmeer.