RVVH en ASWH boden het opgekomen publiek een boeiende wedstrijd. In de eerste helft leek deze voortijdig beslist door de Ambachters, die met 0-2 gingen rusten. Een energiek RVVH toog na de rust ten strijde en had binnen tien minuten al geëgaliseerd. Er zat zelfs meer in maar in het laatste part was ASWH weer gevaarlijker. Gescoord werd er niet meer, waardoor werd afgesloten op 2-2.
In de eerste helft was het voornamelijk ASWH wat het gevaarlijkst was voor de goal van Jaco de Ligt. Toch mocht RVVH het spel maken van ASWH, dat het meer moest hebben van de snelle omschakeling en het direct inspelen op de gevaarlijke mensen voorin. Hierdoor ontstond de indruk dat RVVH het meeste balbezit had, maar een ASWH wat de wedstrijd controleerde en hoopte te profiteren van eventuele fouten. En die kwamen er. Nadat de Ligt al bijna was verrast bij een simpele vangbal en Ricardo Danning maar net van het scoren was afgehouden was het na zo’n 20 minuten wel raak. RVVH verdedigde uiterst knullig uit en ASWH nam razendsnel over om de bal bij de vrijstaande Coen van der Waal te bezorgen. Deze twijfelde geen moment en verraste de “vaststaande” de Ligt volledig, 0-1. RVVH was even van slag maar een prima steekbal van aanvoerder Robert Kooiman op Benjamin Martha kon maar net worden gered door de uitkomende keeper Dolf Kerklaan. Martha was trouwens daarvoor al ten onrechte afgefloten voor buitenspel. Kort daarna was er een schotpoging van Kooiman, wat naast belandde. Een kans deed zich ook voor nadat een vrije trap was afgeketst en caramboleerde richting Martha en Frank Karreman, maar beiden kwamen net te kort. Tegen de rust was balverlies van RVVH op het middenveld weer fataal. De weggestuurde Ramon Ouwehand profiteerde koelbloedig, 0-2. Bijna was het nog 0-3 toen Giovanni Klaverweide Romario Kortzorg de bal ontfutselde en razendsnel omschakelde en Geert Bakker alleen voor de Ligt zette, maar Bakker schoot net naast tot opluchting van alles wat Ridderkerk was.
Na de rust een fel en energiek RVVH wat vanaf het begin op jacht ging naar een treffer. Binnen vijf minuten was het raak. Een vrije trap van de linkerkant van Kortzorg zorgde voor onrust en bij de tweede paal was het Mounir el Ouazizi die hem binnenwerkte, 1-2. Na een schot van Kortzorg was het kort daarna ook al gelijk. Eerst stuurde el Ouazizi met een prima bal Martha alleen op Kerklaan af, die echter knap redde. De doorlopende aanval werd vanaf de rechterkant (Kortzorg) weer voorgezet, wat weer voor een hoop onrust zorgde bij ASWH achterin. Martha zelf profiteerde uiteindelijk door de bal tegen de touwen te knallen, 2-2. Daarna was er maar één ploeg die aanspraak maakte op een nieuwe voorsprong: RVVH. Maar pogingen van Martha en twee keer Kortzorg hadden niet het gewenste resultaat. Toen het offensief van RVVH wat wegebde krabbelden de gasten weer op en waren in het laatste kwartier het dichtst bij de overwinning met kansen voor Bakker en Klaverweide en een ziedend schot van Josiemar van de Werp net over. Een halve omhaal van Bakker na een voorzet van rechts was de mooiste kans, maar ging ook over. Aan de andere kant was het Kooiman die zijn schot maar net naast zag verdwijnen. In de rommelige slotminuten met de nodige wissels kwam RVVH goed weg toen een actie van Dave de Vos jegens zijn tegenstander in de eigen zestien niet tot grote gevolgen leidde. Na zeven minuten extra blies scheidsrechter J. van Dijk voor het slotsignaal.
ASWH leed het eerste puntverlies en RVVH toonde karakter door uit geslagen positie terug te komen, waar enige tijd zelfs een overwinning in het verschiet lag. Toch zou dat teveel van het goede zijn geweest en dat rechtvaardigde de deling. A.s. zaterdag volgt Kloetinge-RVVH, aanvang 15:00 uur.
RVVH – ASWH 2-2 (0-2)
18. Coen van der Waal 0-1
43. Ramon Ouwehand 0-2
50. Mounir el Ouazizi 1-2
55. Benjamin Martha 2-2
Gele kaart voor Elvis Versluis (ASWH)
Opstelling RVVH:
Jaco de Ligt, Dave de Vos, Frank Karreman, Etienne Shew-Atjon, Dino Rodriques de Pina, Ruben Barends, Robert Kooiman, Mounir el Ouazizi (90+5. Frank Stienstra), Brian Pinas (19. Wessel de Jager), Romario Kortzorg (84. Micha Moerenhout) en Benjamin Martha.
Foto: Mathijs Leenheer
{loadposition ads}