Rijsoord heeft zich precies op tijd hersteld voor het competitieslot, dat inmiddels een thriller aan het worden is. Niet minder dan vier ploegen komen in aanmerking voor een promotie naar de hoofdklasse en het onderlinge verschil bedraagt slechts twee punten. Voor Rijsoord is er slechts één missie en dat is in de thuiswedstrijd winnen van VVGZ.
Met de winst op Kloetinge heeft Rijsoord in ieder geval goed aan het zelfvertrouwen gewerkt. Rijsoord heeft een serie slechte wedstrijden achter de rug en verspeelde daarmee een gigantische voorsprong. Onder andere enkele langdurige blessures waren hiervan de oorzaak. Echter in de twee gewonnen wedstrijden om de RTV Rijnmond Cup tegen De Zwerver en Heerjansdam was al een herstel te zien. Maar bekerwedstrijden zijn nog steeds geen competitiewedstrijden en dus was de vraag hoe Rijsoord zich zou houden in en tegen Kloetinge. De thuiswedstrijd in Rijsoord was met 4-0 gewonnen en daarmee werd de opmars van de Zeeuwen destijds door de Kraaien een hardhandig halt toegeroepen.
Dus revanchegevoelens waren er in Zeeland zeker aanwezig. Gelukkig kon trainer Arie Schep na een heel lange tijd weer beschikken over Nick Warner en ook Jason van den Berg maakte zijn rentree. Het gaf het team een positieve impuls. Onder stralende weersomstandigheden en onder leiding van de Bredase scheidsrechter Pijpers, die een bijzondere rol zou spelen, werd er afgetrapt. De wedstrijd had heel anders kunnen lopen als Mervin Niemantsverdriet na nog geen twintig seconden een opgelegde kans had afgerond, maar hij stuitte op Basjan Munten die daarmee een snelle achterstand voorkwam. Kloetinge voelde zich gesterkt door deze snelle kans en ging op zoek naar meer. Rijsoord daarentegen zocht daar waar mogelijk de aanval en liet zien niet onder te doen voor de thuisploeg. Na bijna twintig minuten besloot Hugo A Tjak tot een vlammend afstandsschot en dat werd niet goed gestopt door doelman Jaco van der Schee. Raymond Smit was er het dichtst bij en zorgde voor de openingstreffer; 0-1. Een opsteker voor Rijsoord.
Niet eens een achterstand te moeten wegwerken, maar de luxe van een voorsprong hebben. Dat was even geleden! Het werd echter nog mooier, want twee minuten later lag de tweede voor Rijsoord in het doel. Een vrije schop van Christiaan Koremans werd door Casper Gerritse verlengd en weer was Van der Schee kansloos. De teams waren aan elkaar gewaagd en er werd hard gewerkt. Scheidsrechter Pijpers onderscheidde zich door enkele warrige beslissingen en liet zijn assistent Jan Pol bij twee zuivere buitenspelsituaties gewoon staan. Spannend De tweede helft was vooral spannend. Natuurlijk moest Kloetinge aanvallen wilde men wat aan de achterstand doen, maar echt gevaarlijk werd de thuisploeg niet. Rijsoord controleerde de wedstrijd en probeerde uit counters een derde treffer te maken. Scheidsrechter Pijpers maakte zich deze tweede helft bij de Rijsoordsupporters niet geliefd. Door zijn warrige gefluit benadeelde hij zichtbaar Rijsoord en vooral doelman Munten werd daarvan het slachtoffer.
Tweemaal kreeg hij een vrije schop tegen voor een overtreding waarbij de toeschouwers zich aanvroegen wat er nu echt gebeurd was. De leidsman maakte zich echter ronduit belachelijk door verzorger Henri Eshuis met een rode kaart uit het veld te sturen. Jason van den Berg bleef bij een actie van één van de spelers van Kloetinge geblesseerd op het veld liggen, maar Pijpers weigerde het spel voor een blessurebehandeling stil te leggen. Eshuis wist dat hij een risico nam door Van den Berg toch te verzorgen en het kostte hem de rode kaart. Echter een scheidsrechter moet ook beseffen dat spelers wel eens echt geblesseerd kunnen zijn. In al dat scheidsrechterlijke tumult wist Kloetinge, met nog iets meer dan een kwartier te spelen, de 1-2 op het scorebord te zetten. Bij een scrimmage voor het doel van Rijsoord stond Daan Esser ineens helemaal vrij en kon daarna vrij eenvoudig Basjan Munten passeren. Het zou de enige tegentreffer voor Kloetinge betekenen en dus kon Rijsoord na lange tijd weer eens een overwinning vieren.
Het belangrijkste is dat Rijsoord met deze overwinning het zelfvertrouwen duidelijk heeft opgekrikt en dat zal nodig zijn voor de thuiswedstrijd tegen VVGZ. Beide ploegen hebben evenveel punten en zullen dus moeten winnen om rechtstreeks zeker te zijn van een promotie naar de hoofdklasse. De verliezende ploeg zal naar alle waarschijnlijkheid in de eerste klasse blijven. Kloetinge komt alleen in de problemen als het verliest in Heerjansdam en Rijsoord en VVGZ gelijk spelen. De drie ploegen hebben dan evenveel punten en zullen er beslissingswedstrijden volgen. Nieuw-Lekkerland is waarschijnlijk de lachende vierde, want zij spelen zaterdag tegen het al gedegradeerde Dinteloord en de verwachting is niet dat de Nieuw-Lekkerlanders deze zullen verliezen. Dus is het raadzaam om zaterdagmiddag om 14.30 uur het sportpark van Rijsoord aan de Vlasstraat te bezoeken, waar een spannende wedstrijd te zien zal zijn. Hopelijk trekt de thuisploeg, met het gesterkte zelfvertrouwen, aan het langste eind. Trainer Arie Schep, zijn technische staf en de spelers worden veel succes toegewenst.
{loadposition ads}