Op sportpark ‘De Koepel’ in Oude Tonge bleven thuisclub DBGC en DEHMusschen op een 1-1 gelijkspel steken. De Oude Tongenaren hadden in het eerste bedrijf het betere van het spel. De Rotterdammers waren in het tweede bedrijf de betere met een aantal doelrijpe kansen, waarvan er maar één benut kon worden.
De Rotterdammers waren gewaarschuwd door de overwinning van vorige week van DBGC op koploper Spartaan’20. Op het moeilijk bespeelbare veld en een snijdende wind begon DBGC voortvarend aan de wedstrijd. De weer herstelde doelman Patrick Kraanen van DEHMusschen moest een aantal malen handelend optreden. Zo ook aanvoerder Dennis Hol. Hij redde zijn team door een hard ingeschoten bal van één der voorwaartsen van DBGC, met een sliding te onderscheppen. Derhalve bleef de ruststand 0-0. Na de pauze was het wel raak. Linkerspits Piet Fransen van DBGC kon vrij afgaan op Kraanen. Discussiepunt was wel of niet in buitenspel positie. Scheidsrechter Den Boer – voor de tweede maal achtereen de arbiter bij DEHMusschen! – negeerde het vlagsignaal van de grensrechter van DEHMusschen. Fransen profiteerde dankbaar; 1-0.
DRUK
De Rotterdammers stroopten hun mouwen op en DBGC kwam onder zware druk te staan.Een groot aantal doelrijpe kansen werden gecreëerd. Jack Punselie zag een ziedend schot net naast gaan en één maal de bal van de doellijn weggehaald worden. Ook Olaf Sap kopte een aantal malen net naast of over. In de 79e minuut was het wel raak. Na twee maal een handsbal in het strafschopgebied weggewuifd zien worden door de ‘man in het zwart’, kopte Sap schitterend raak en bezorgde DEHMusschen de dik verdiende gelijkmaker; 1-1.
Vlak daarna had Arjan de Rek de 1-2 op zijn schoenen, maar de doelman van DBGC verrichtte een wonderbaarlijke redding en zorgde er voor, dat de wedstrijd met 1-1 werd afgesloten. Voor de neutrale toeschouwer misschien wel het juiste beeld. Voor DEHMusschen sneu, omdat zij over de gehele wedstrijd gezien de beste doelrijpe kansen hadden gecreëerd. Komende zondag staan er in 3D weer belangrijke wedstrijden op stapel. DEHMusschen thuis de ‘derby’ tegen DRL en DBGC thuis tegen WCR. Al met al is in deze afdeling een heel spannende competitie aan de gang.
DBGC-DEHMusschen 1-1 (0-0) 54. Piet Fransen1-0, 79. Olaf Sap 1-1.
Scheidsrechter: J.den Boer
DEHMusschen: Kraanen, Heezen, Hol, Leentvaar, Dekkers (79. Van Groningen), Huizer (55. Snoeij), Delno, Punselie, De Rek, Pols (86. Waals), Sap.
Bijzonderheden: Den Boer gaf geel aan Huizer van DEHMusschen.
{loadposition ads}
DBGC behoudt ongeslagen status na de winterstop
Door Helco Sala
DBGC heeft zondag in een leuke wedstrijd weer een punt aan haar totaal toegevoegd. In een wedstrijd die twee gezichten had, was er voor het publiek van alles te beleven. Het eerste uur was DBGC de veel beter voetballende ploeg en maakte dan ook de terechte 1-0. Vervolgens maakte de blauw-witte brigade de fout om achteruit te gaan lopen in plaats van te blijven voetballen en uiteindelijk was een puntendeling terecht. Op basis van de laatste twintig minuten mag DBGC nog blij zijn dat het gelijk bleef; op basis van de gehele wedstrijd bleef toch het gevoel hangen dat er meer in had gezeten.
DBGC, dat na de winterstop tweemaal won en tweemaal gelijkspeelde, had vorige week zelfvertrouwen getankt door de mooie overwinning op de koploper, Spartaan ’20. Vandaag kwam de nummer twee op bezoek, DEHMusschen, dat vorige week CVV Zwervers met 2-0 naar huis stuurde. DBGC opende sterk en bouwde vanaf minuut één een veldoverwicht op, de bal ging gemakkelijk rond en telkens werd de vrije man gevonden. Na vijftien minuten was het Tim Fransen die een kopduel van de keeper won, de bal kwam bij Mike Jacobs terecht en die kon het woud van spelers dat nog in de goal stond helaas niet omspelen; hij schoot rakelings voorlangs. Even later was het na een goed opgezette aanval Marko Aveling die op doel schoot, waarna Robbert Huizer centimers tekort kwam om deze bal er in te glijden. DEHMusschen werd in de eerste helft nauwelijks gevaarlijk en DBGC kwam elke keer net tekort om dat felbegeerde doelpuntje te maken. In de rust werd afgesproken toch vooral rustig te blijven en voetballend door te gaan zoals in de eerste helft.
Het spelbeeld was na rust dan ook weer hetzelfde als voor rust. In de 55e minuut was het Wilko Pulleman die spits Tim Fransen bediende met een mooie steekbal, Tim Fransen ging alleen op de keeper af en deze koele kikker prikte dan ook de dikverdiende 1-0 achter de doelman. De gretig vlaggende grensrechter werd terecht door de scheidsrechter genegeerd bij deze goal. Helaas was het na deze goal bij DBGC snel over; in plaats van door te drukken, werd er afwachtend gevoetbald en DEHMusschen rook dan ook zijn kans. Een ouderwets portie Rotterdamse inzet werd in de strijd geworpen en het was nu DEHMusschen dat DBGC onder druk zette.
Helaas moest trainer Wagenaar zowel Tim Fransen als Mike Jacobs met een blessure naar de kant halen. Zij werden vervangen door Arjen van Buren en Jordi Hotting. De druk van DEHMusschen en de omzettingen bij DBGC deden het spelbeeld nog meer kantelen naar DEHMusschen-zijde. Een doelpunt kon dan ook bijna niet uitblijven en in de 75e minuut maakte DEH na een mooie voorzet al koppend de gelijkmaker. Gelukkig voor DBGC kon het in het laatste kwartier stand houden en werd er dus afgesloten met een terechte 1 – 1.
Volgende week wederom een thuiswedstrijd voor DBGC. WCR uit Rhoon komt op bezoek; een ploeg die met een druk inhaalprogramma de komende weken theoretisch gezien aan kop zou kunnen gaan komen… Een mooie taak voor DBGC om WCR van deze virtuele gele trui positie af te gaan houden. Het publiek was wederom een grote ondersteuning voor de ploeg deze zondag, we hopen dat zij volgende week ook weer zo van de partij zijn!
Opstelling DBGC: Bastiaan Kok; Dennis van Es, Edwin de Vos, Richard Tuns, Danny Jacobs; Robbert Huizer, Mike Jacobs (70. Jordi Hotting), Wilko Pulleman, Joey Jacobs; Marko Aveling, Tim Fransen (65. Arjen van Buren)
{loadposition ads}