Bruce Godvliet speelde vorig jaar nog in de zaterdag eerste klasse. Met Barendrecht werd Godvliet kampioen. Ook dit jaar bij FeyenoordAV is Godvliet met zijn team weer aan de kop van het klassement te vinden. Alleen TONEGIDO, ook volgend weekend tegenstander op Varkenoord, heeft meer punten verzameld.
Godvliet heeft het naar zijn zin op Varkenoord. „Daar helpen de punten die we pakken natuurlijk aan bij, maar we hebben gewoon een hele leuke groep met een goede begeleiding. De sfeer rondom trainingen en wedstrijden is goed, de koppies staan allemaal dezelfde kant op en we laten zien dat we behoorlijk kunnen voetballen,” aldus de middenvelder.
De omschakeling van het zaterdag naar het zondagvoetbal is voor Godvliet even wennen. Met name het trainingsniveau was voor Godvliet bij Barendrecht hoger. „Er zijn wel de nodige verschillen. Die verschillen hebben overigens betrekking op uiteenlopende zaken. Er zijn bijvoorbeeld ook verschillen die voortkomen uit een (spelers)groep, daar hebben de clubs zelf weer minder invloed op. Maar bijvoorbeeld het trainingsniveau van ons, dat ligt lager als dat van Barendrecht vorig jaar. Verder zijn de verschillen die je opmerkt vaak nogal persoonlijk en die zullen voor iedere speler daarom anders zijn.”
FeyenoordAV heeft een goede reeks neergezet en doet weer mee in de eerste klasse. De Varkenoorders boeken vooruitgang en spelen daarnaast heel acceptabel voetbal. „We zijn nog ongeslagen, zowel in de beker als in de competitie. We hebben helaas twee keer de punten moeten delen. Maar bij vlagen laten we erg goed voetbal zien, met veel beweging en veel dreiging naar voren; elke wedstrijd creëren we behoorlijk wat kansen. We beginnen vaak sterk, maar naarmate de wedstrijd vordert zakken we af en toe iets weg. Positief is wel, dat we zeer weinig weggeven achterin, waardoor we vaak aan 1 of 2 kansen genoeg hebben om de wedstrijd te beslissen. We moeten alleen proberen eerder die 2-0 te maken. Naast aanvallend voetbal, focussen we ons daarop; dat voetbalt een stuk prettiger. Als team merk ik dat we behoorlijk gegroeid zijn t.o.v. het begin van het seizoen. We combineren beter en werken hard voor elkaar; al met al zijn we op de goede weg.”
FeyenoordAV moet alleen TONEGIDO zien te verslaan om de eerste periode binnen te halen. Op 3 november wacht TONEGIDO een zware dobber op Varkenoord, waar de ploeg weer een succes kan binnenhalen. TONEGIDO, een jonge en talentvolle ploeg, die met Harry de Haas (ex-Neptunus) ook ervaring in huis heeft, verzamelde 1 punt meer dan FeyenoordAV.
„Ik ken de ploeg zelf niet, maar ik heb gehoord dat ze een aardig elftal hebben; ze scoren bovendien erg makkelijk. Wij moeten winnen voor de winst in de eerste periode, zij hebben genoeg aan een gelijkspel. Daar ligt tevens onze kracht; wij gaan gewoon van ons eigen spel uit en spelen voor de winst. Het zal een lastige wedstrijd worden, maar wij gaan die periode wel pakken.”
De hoofdklasse, waar FeyenoordAV al jaren naartoe wil, is nog ver weg. Maar als de Feyenoorders promoveren is Godvliet positief over de huidige groep. „De hoofdklasse is het doel, maar wij moeten eerst maar eens laten zien dat we op dit niveau constant kunnen blijven voetballen. Komende wedstrijd tegen TONEGIDO en daarop volgend tegen ADO Den Haag, DHC en Nieuwenhoorn zijn heel belangrijk voor ons voor het verdere verloop van de competitie. Daarna zien we wel verder, maar als we deze lijn door kunnen zetten geef ik ons in ieder geval een goede kans om de hoofdklasse te bereiken.”