Jeroen van Geest heeft een tijd geleden besloten om zijn voetballoopbaan af te sluiten. Slepend blessureleed deed de middenvelder de das om. Drie seizoenen geleden bij zijn toenmalige club, DEHMusschen, ging van Geest door zijn knie. Een blessure die hem de afgelopen drie jaar parten speelde.
„In de eerste competitiewedstrijd, drie jaar geleden, ging ik na tien minuten door mijn knie bij een luchtduel, sindsdien heb ik problemen. Er waren eerst 2 kijkoperaties (eind 2004 en september 2005) nodig om erachter te komen dat mijn voorste kruisband was afgescheurd. In janauri 2006 heb ik die operatie ondergaan met een revalidatie van zo’n negen maanden. Vervolgens afgelopen seizoen eindelijk weer een hoop wedstrijden gespeeld (bij COAL) en in februari ging ik weer door mijn knie. Na weer een kijkoperatie bleek de nieuwe kruisband ook afgescheurd.
Vorige week ging Jeroen van Geest weer onder het mes. De doktoren hebben toen wederom de kruisband vervangen door een andere pees in mijn lichaam. Sindsdien is Jeroen van Geest wederom aan het revalideren. Na de revalidatie zal van Geest echter niet meer als speler het veld op stappen, een andere functie sluit hij niet uit.
De beslissing om definitief te stoppen met voetballen viel Jeroen van Geest heel zwaar. „Het was een hele moeilijke beslissing. Ik heb van jongs af aan met veel plezier gevoetbald. Bij Oude Maas, maar vooral aan de Oldegaarde heb ik veel leuke contacten overgehouden aan het voetballen. Het risico om weer terug te gaan komen is nu te groot; ondanks dat mijn werkgever zich steeds soepel heeft opgesteld moet ik gaan oppassen voor mijn lichaam en toekomst. Het houdt een keertje op.
Jeroen van Geest zal echter wel bij COAL langs blijven gaan. „Ik heb het afgelopen seizoen als elftalleider kunnen afmaken, dit was een prettige manier van afsluiten omdat ik toch betrokken bleef bij de groep. Ik heb er niet voor gekozen om hiermee door te gaan, het is moeilijk om dit te doen in de wetenschap dat je zelf niet meer mee zult spelen. Uiteraard zal ik nog regelmatig bij COAL langs de lijn staan, net als bij de andere clubs waar ik heb gespeeld.”