Tijdens de Buitengewone Districtsvergadering van West II zijn de clubs dinsdagavond in het Regardz Airport Hotel in Rotterdam met bijna alle voorstellen met betrekking tot de Topklasse akkoord gegaan. Alleen de invoering van een CAO stuitte op verzet. De heldere presentatie van Jozef van der Vooren, hoofd wedstrijdzaken in West II, werd waar nodig van extra commentaar voorzien door Hans Boll, beleidsmedewerker wedstrijdzaken bij de KNVB in Zeist en lid van de Taskforce.
Discussiepunt CAO
Belangrijkste punt van discussie tijdens de door West II-voorzitter
Vermaat maakte ook een eenvoudig rekensommetje. ,,Een speler kost, inclusief werkgeverslasten al gauw zo'n 7500 euro op jaarbasis. Met zestien selectiespelers zit je al gauw aan de 120.000 euro. Dat is niet op te brengen.''
Veel topamateurclubs werken al met contracten en de meeste hebben aangegeven op die manier door te willen gaan. Als zij de nieuwe contracten van spelers onder 23 jaar bij de KNVB willen laten registreren, dan moeten ook de amateurclubs een opleidingsvergoeding gaan betalen. Voor het eerste seizoen (2010/'11) is dat nog de helft - 250 euro per opleidingsjaar -, maar een jaar later wordt dat bedrag 500 euro. De aanwezige clubs voelden niet veel voor het laten registreren van de contracten.
Voordeel van registratie
Het laten registreren van een contract bij de KNVB heeft overigens nog wel een voordeel. Heeft de club met een speler bijvoorbeeld een contract gesloten van drie jaar, dan kan die speler niet zomaar na een jaar weer naar een andere club verkassen. Is het contract niet geregistreerd, dan zal de KNVB in dat geval wel overschrijving verlenen, hoewel de betrokken speler nog een overeenkomst heeft met de club of de aan de club gelieerde stichting.
Op 18 maart komen alle voorstellen en gemaakte opmerkingen tijdens deze en andere districtsvergaderingen op tafel tijdens de Bondsvergadering van de KNVB.










Maar vol...




